Discuție savuroasă între Becali și Dragomir! „Ai schimbat foarte bine!” Cum i-a răspuns patronul FCSB

Gigi Becali Dumitru Dragomir FCSB Superliga
Data publicarii: Luni 06 Februarie 2023, 15:37
Data actualizarii: Luni 06 Februarie 2023, 15:39

Dumitru Dragomir a dezvăluit o discuția pe care a avut-o cu Gigi Becali la o zi după victoria obținută de FCSB în fața celor de la CFR Cluj, scor 0-1.

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal a dezvăluit că l-a felicitat pe Gigi Becali pentru schimbările pe care le-a făcut la meciul cu CFR Cluj, în timp ce patronul FCSB i-a răspuns radiind că e curios ce va scrie presa după mutările inspirate pe care le-a făcut.

„Uite acum m-am despărţit de Gigi Becali, de vreo oră, aşa. A venit la şantier ca să rezolvăm cu un drum. A fost într-un trening frumos, aşa. Şi i-am zis: «Bă, îmbracă-te!». El mi-a zis: «Eu? Sunt very strong (n.r. foarte puternic)».

Era fericit, l-am şi felicitat pentru rezultat: «Felicitări că n-ai mai schimbat în minutul 20!». La care el: «Eh, să vedem ce mai zice presa acum!». Chiar este savuros.

«Bă, am făcut schimbări bune!». Eu i-am zis, perfect chiar. Şi la timp. El zicea că ce o să mai zică presa, că n-a schimbat înainte de pauză. Era tare bucuros. A jucat bine echipa.

Şi prima repriză şi a doua. Am zis că se bat cele patru la campionat. Dar să ştiţi că eu m-am aşteptat, cu terenul. Ăştia erau mici, zburdau. Ceilalţi, malaci, înotau în ghete”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit Fanatik.

Dragomir, impresionat de Tavi Popescu

Octavian Popescu, aripa stângă a celor de la FCSB, l-a impresionat pe Dumitru Dragomir cu evoluția sa din meciul cu CFR Cluj.

„Cine le-a dat crampoane adecvate terenului îngheţat, a fost băiat deştept. Ăia erau elefanţi pe patine. Dacă era desfundat, era altceva. Aşa, ăştia mici au zburdat. Iar ăla, ce fotbalist e. I-am şi zis lui Gigi de Octavian Popescu. Ce pasă a putut să dea la gol, formidabil”, a mai spus Dragomir.

FCSB nu va putea conta pe serviciile lui Tavi Popescu etapa viitoare, la meciul cu FC Voluntari, acesta fiind suspendat din cauza cumulului de cartonașe.

36 de meciuri a disputat Octavian Popescu în tricoul lui FCSB în acest sezon, reușind să marcheze două goluri și să ofere șapte pase decisive.