EXCLUSIV Dinamo trimite doi jucători la ”vraciul” Marijana: ”Se îndreaptă lucrurile”

Data publicarii: Marti 20 Februarie 2024, 20:37
Data actualizarii: Marti 20 Februarie 2024, 20:37

”Câinii” se situează în acest moment în ”zona fierbinte” a clasamentului.

Dinamo București a câștigat ultima confruntare din campionat, pe teren propriu, în fața celor de la Oțelul Galați, scor 3-1. Moldovenii au făcut duminică deplasarea la Capitală, pe ”Arcul de Triumf”.

Dinamo trimite doi jucători la ”vraciul” Marijana: ”Se îndreaptă lucrurile”

Accidentați, Costin Amzăr și Dennis Politic de la Dinamo au fost expediați în Serbia la Marijana, ”vraciul” făcut celebru de patronul FCSB-ului, Gigi Becali. Latifundiarul din Pipera își trimitea jucătorii în Serbia, care în urma tratamentelor aplicate de Marijana puteau să revină în mod miraculos mai devreme pe teren.

Risto Radunovici, Florinel Coman, dar și Malcom Edjouma au ajuns pe mâinile ”vraciului” din Serbia. Dinamo și-a revendicat, așadar, tactica rivalilor, mai ales că echipa din Ștefan cel Mare nu se află în cea mai bună formă și nici pe cel mai bun loc din clasamentul sezonului regulat al Superligii României.

• Lucru pe care nu-l contestă nici Andrei Nicolescu, administratorul special al ”câinilor roșii”, care a discutat despre problemele clubului pentru PRO TV și Sport.ro

”Feeling-ul este că lucrurile se îndreaptă, că începem să avem un joc colectiv puternic. Suntem încă departe de ceea ce trebuie să fie Dinamo. E un loc foarte rușinos. Matematic, orice e posibil”, a spus oficialul lui Dinamo București.

Dinamo - Oțelul Galați 3-1

Dennis Politic a deschis scorul duminică, pe ”Arcul de Triumf”, în minutul trei, ca Alexandru Pop să restabilească egalitatea 14 minute mai târziu, după ce a fructificat o lovitură de la 11 metri.

Doar că Dinamo București a revenit subit pe tabela de marcaj. Eddy Gnohere i-a readus pe ”câini” în avantaj, în minutul 35, iar Hakim Abdallah a înghețat tabela de marcaj în minutul 81, din penalty.