DINAMO - HERMANNSTADT 2-0 | "Cine a vorbit de play-off la echipa asta?!" Miriuta, NERVOS dupa infrangerea din Stefan cel Mare! Si-a pus un jucator la zid: "A jucat execrabil!"

Data publicarii: Vineri 29 Martie 2019, 22:35
Data actualizarii: Vineri 29 Martie 2019, 22:40

Hermannstadt a pierdut pe terenul lui Dinamo cu 0-2.

Montini si Klimavicius au executat in primele 15 minute echipa lui Vasile Miriuta.

Antrenorul celor de la Hermannstadt a rabufnit dupa meci si, enervat de intrebarile jurnalistilor in ceea ce priveste scaderea de forma a echipei sale, a spus ca Hermannstadt nu s-a batut niciodata la play-off si ca acesta este nivelul grupului.

Mai mult, Miriuta l-a pus la zid pe Mijuskovic, despre care a spus ca a jucat "execrabil".

"Am facut aceleasi greseli pe care le-am facut cu Chiajna. A doua repriza am avut doua-trei ocazii, dar daca n-am dat in poarta... Asta e situatia in momentul de fata.

Nu e usor sa revii de la 2-0, am avut doua ocazii. Mijuskovic facut o partida execrabila, a jucat ca la Chiajna.

A doua repriza am fost peste ei, dar daca n-au putut s-o bage in poarta, fotbalul te pedepseste.

Cine a vorbit de play-off la echipa asta? Stiu foarte bine echipa, obiectivul e ramanerea in Divizia A, asta e obiectivul.

Pe ce loc trebuia sa fim noi? Unde s-a gresit? Astia suntem noi, suntem o echipa mica, ne batem pentru ramanerea in Divizia A.

Nu vreau sa mai vorbesc de casa noastra, jucam unde jucam si asta e", a fost reactia lui Vasile Miriuta la DigiSport dupa meciul pierdut in Stefan cel Mare.