DINAMO - HERMANNSTADT 2-0 | I-au executat in 3 minute! Dinamo urca pe primul loc in play-out! Montini si Klimavicius, eroii echipei lui Rednic

DINAMO - HERMANNSTADT Dinamo DINAMO - HERMANNSTADT LIVE DINAMO - HERMMANSTADT REZULTAT Dinamo play-out Superliga DINAMO - HERMANNSTADT LIVE
Data publicarii: Vineri 29 Martie 2019, 22:20
Data actualizarii: Vineri 29 Martie 2019, 22:23

DINAMO 2-0 HERMANNSTADT

FINAL DE MECI! Dinamo face 22 de puncte si urca pe primul loc in clasamentul play-out-ului, gratie golurilor marcate de Montini si Klimavicius in prima repriza!

• DINAMO - HERMANNSTADT LIVE

Min 86. Sorescu nu prinde mingea centrata de Aliji. Putea fi golul de 3-0
Min 84.
Schimbare la Dinamo. Iese Nistor si intra Ricardo Grigore
Min 61.
Ocazie mare irosita de Blanaru! Fotbalistul de la Hermannstadt iroseste o sansa importanta langa poarta!
Min 60.
Schimbare la Dinamo: Iese Zenke si intra N'Diaye
Min 59.
Pozitie buna pentru Jazvic, insa sutul este extrem de slab!
Min 46. A inceput repriza secunda!

PAUZA

Min 44. Zenke suteaza si el periculos, insa portarul Niga retine
Min 22.
Schimbare la Hermannstadt. Iese Mijuskovic si intra Blanaru
Min 22. Papazoglou a fost aproape de 3-0! Dinamovistul a preluat cu capul si a trimis pe langa poarta
Min 15. GOOOL DINAMO! Klimavicius mareste avantajul dinamovistilor la doar 3 minute dupa lovitura lui Montini!
Min 12. GOOOL DINAMO! Montini a ajuns la al noualea sau gol pentru echipa lui Rednic!
Min 1. A inceput partida!

ECHIPELE DE START:

Dinamo: Mandanda - Klimavicius, Ciobotariu, Aliji, Sorescu, Dussaut, Nistor, Filip, Zenke, Papazoglou, Montini

Hermannstadt: Niga - Parvulescu, Stoica, Mijuskovic, Matel, Tatar, Dalbea, Petrescu, Offenbacher, Jazvic, Tsoumou

Dinamo e pe locul 3 in play-out si are nevoie de victorie ca sa nu stea cu emotii in ceea ce priveste ramanerea in Liga 1. 19 puncte are echipa antrenata de Mircea Rednic.

"Meci important, suntem la trei puncte de locul 7 si la doua puncte de locul de baraj. De aceea meciurile acestea doua pe care le avem acasa trebuie sa le castigam. Nu putem conta pe Daniel Popa, care s-a accidentat la meciul amical care l-am avut la Tunari", a declarat tehnicianul.

De partea cealalta, Hermannstadt a adunat 16 puncte si e pe locul sase in clasamentul play-out-ului, pe pozitie de baraj.

"Suntem optimisti, chiar daca jucam cu Dinamo la Bucuresti, o echipa buna, s-a văzut in jocul lor, noi trebuie sa ne prezentam foarte, foarte bine, nu 100%, 150% daca vrem sa ne intoarcem cu punct sau puncte acasa", a declarat Vasile Miriuta, antrenorul celor de la Hermannstadt.