DINAMO - CHINDIA 2-2: Neagoe a mai dat afara un jucator adus de Rednic! Cum s-a transformat echipa in vara

Dinamo Athanasios Papazoglou Chindia Targoviste Eugen Neagoe Liga 1 Superliga DINAMO - CHINDIA 2-2: Neagoe a mai dat afara un jucator adus de Rednic! Cum s-a transformat echipa in vara
Data publicarii: Miercuri 10 Iulie 2019, 16:22
Data actualizarii: Miercuri 10 Iulie 2019, 16:25

Dinamo a remizat, scor 2-2, cu Chindia Targoviste, in ultimul amical inainte de noul sezon.

Dinamo si Chindia Targoviste, nou promovata in Liga 1, au remizat, scor 2-2, dupa ce Straton a aparat penalty-ul lui Mihai Vodut in minutul 29.

Golurile dinamovistilor pregatiti de Eugen Neagoe au fost inscrise de capitanul Dan Nistor in minutul 9, dintr-un penalty obtinut de Andreas Mihaiu, si de atacantul italian Mattia Montini in minutul 70 al partidei. Mihai Leca (40) si Filip Mitrovic (65) au marcat pentru Chindia.

Dinamo Bucuresti in prima repriza: Straton – Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore – Mrzljak, Bru – Sorescu, D. Nistor, Mihaiu – Montini.

Accidentat, Dan Nistor a fost inlocuit in minutul 39 cu Robert Moldoveanu.

Dinamo Bucuresti in repriza secunda: Piscitelli – Sorescu (88 G. Cretu), Klimavicius, D. Ciobotariu, R. Grigore – Mrzljak (64 D. Popa), Bru (64 I. Filip), Rauta – Moldoveanu, Perovic, Montini (76 A. Lazar).

DINAMO S-A DESPARTIT DE PAPAZOGLOU!

Dinamo s-a mai despartit de un jucator adus de Mircea Rednic. Grecul Athanasios Papazoglou a fost pus pe liber dupa ce a marcat 4 goluri in 14 partide pentru "caini".

''Prin intermediul site-ului oficial, FC Dinamo Bucuresti ii transmite mult succes in cariera fostului component al echipei din Stefan cel Mare!'', se arata intr-un comunicat oficial al clubului.

La inceputul lunii, Dinamo anunta incheierea raporturilor contractuale cu jucatorii Parfait Mandanda, Damien Dussaut, Facundo Mallo, Elvis Kabashi, Rachid Ait-Atmane, Simon Zenke si Alexandre Christovao.

De asemenea, la cererea fotbalistului albanez Naser Aliji, contractul dintre clubul din Stefan cel Mare si jucator a fost reziliat pe cale amiabila.

In schimb, alb-rosiii si-au asigurat serviciile fotbalistului croat Filip Mrzljak, care a evoluat anterior la Astra Giurgiu.

Primul meci oficial al noului sezon competitional este programat luni, 15 iulie (ora 21:00), in deplasare, pe terenul Viitorului, in Liga 1 (editia 2019-2020).