Dica a izbucnit: "Nu conteaza ce-ti zice antrenorul, nu conteaza ce-ti zice patronul! TREBUIE SA ARATI CARACTER"

Steaua CSM Iasi FCSB Liga I Nicolae Dica Superliga
Data publicarii: Luni 07 Mai 2018, 22:57
Data actualizarii: Luni 07 Mai 2018, 23:03

CSM Iasi 1-0 FCSB | Andrei Cristea a decis meciul cu un gol marcat in minutul 88, pe contraatac, intr-un moment in care iesenii jucau in 10. Dica a vorbit la final

"Nu cred ca e titlul jucat. Dar daca vom arata ca in seara asta, nu avem nicio sansa. Daca ne mai prezentam asa, nu vom mai castiga niciun meci pana la final. Nu se poate sa jucam un meci atat de important si sa ne prezentam asa. Nu am inteles de ce!

La astfel de jocuri nu ai nevoie de nicio motivatie, nu conteaza ce-ti spune antrenorul si ce spune patronul. La astfel de meciuri trebuie sa arati caracter si sa bati.

Daca luam macar un punct, depindeam de noi.

Normal ca imi reprosez si eu lucruri, ca antrenorul e intotdeauna primul vinovat.

Pintilii a facut perfuzie si inaintea meciului, iar la pauza mi-a zis ca nu mai poate continua.

Trebuie sa mergem sa castigam la Craiova.

N-am mers in excursie la Iasi, asa cum ziceau unii. Noi jucam numai pe teren. Din pacate, le-am dat celor de la CFR sansa sa ia campionatul. Dar noi vom munci pana la final", a spus Nicolae Dica.