DDB s-a săturat de Iuliu Mureșan! Suporterii acționeri l-ar demite după meciul cu Farul! De ce îl acuză

Dinamo DDB Iuliu Muresan PCH Superliga
Data publicarii: Vineri 17 Decembrie 2021, 16:15
Data actualizarii: Vineri 17 Decembrie 2021, 16:24

Suporterii-acționari vor să schimbe conducerea clubului Dinamo.

După înfrângerea dramatică cu CS Mioveni, 1-2, când au primit două goluri în minutele de prelungire, la Dinamo s-au inflamat spiritele. Suporterii au răbufnit și i-au dezbrăcat pe jucători de tricou, pe motiv că nu merită să poarte culorile alb-roșii, și i-au băgat în ședință, ținută într-o benzinărie pe autostradă, pentru a le reproșa lejeritatea cu care au tratat finalul partidei.

În ciuda rezultatelor, Mircea Rednic beneficiază în continuare de sprijinul fanilor. De altfel, potrivit telekomsport, acționarii DDB îl suspectează pe Iuliu Mureșan că dorește îndepărtarea antrenorului de la echipă. Drept consecință, coform aceleiași surse, suporterii l-ar demite pe directorul administrativ după meciul cu Farul Constanța, de pe 20 decembrie, de la 20:30, LIVE TEXT pe www.sport.ro

După 20 de etape, Dinamo ocupă penultimul loc din Liga 1, cu 12 puncte. Doar Academica Clinceni stă mai prost în clasament, având doar 11 puncte.

Clasamentul Ligii 1

Iuliu Mureșan, nemulțumit de jucătorii aduși de Rednic

„Am adus 8, 9 jucători, a venit şi Mircea Rednic, a adus şi el 5 jucători, şi totuşi nu se schimbă nimic. De fapt, unii sunt foşti jucători. Sunt îngrijorat şi foarte nemulţumit.

Am avut şi două pauze de două săptămâni. Aşteptam să obţinem măcar un egal azi… Tot sperăm că schimbăm luna viitoare, la iarnă, însă nu poţi aduce 100 de jucători”, a declarat Iuliu Mureşan, după înfrângerea cu FC Voluntari, 2-1, de la finalul lunii noiembrie.