Mircea Rednic nu mai este văzut drept salvatorul lui Dinamo: „Să-și ia viteză repede!”

Mircea Rednic Dinamo Dumitru Dragomir Superliga
Data publicarii: Vineri 17 Decembrie 2021, 14:46
Data actualizarii: Vineri 17 Decembrie 2021, 14:55

Situația de la Dinamo este tot mai complicată.

Dinamo a pierdut dramatic meciul cu CS Mioveni, 1-2. După ce au condus, grației penalty-ului fructificat de Sorescu, „câinii” s-au văzut egalați în minutele de prelungire, Sanoh și Rusu, marcând în minutele 90+3 și 90+5.

La finalul partidei, Mircea Rednic a fost un car de nervi, acuzându-l pe Iliev pentru greșelile comise. Însă, chiar și unul dintre cei mai mare susținători ai acestuia, Dumitru Dragomir, nu mai crede că antrenorul o poate salva pe Dinamo. Fostul președinte al LPF îl îndeamnă să o părăsească clubul din Ștefan cel Mare, pentru a nu avea o retrogradare trecută în CV.

„Îi recomand lui Mircea Rednic să-și ia viteza repede. Nu are nicio șansă, dacă nici Rednic nu e bun să o salveze pe Dinamo, nu o mai salvează nimeni.

Să-l lase pe Sorescu să plece. De ce nu-l dau gratis dacă nu e bun?!”, a declarat Dumitru Dragomir pentru prosport

În urma înfrângerii cu CS Mioveni, Dinamo rămâne pe penultimul loc în Liga 1, având 12 puncte după 20 de etape, cu un punct mai mult decat Academica Clinceni.