Dan Șucu: ”Doamne, ce mult mi-ar plăcea să o batem pe FCSB”

Rapid dan sucu FCSB Superliga Superliga Dan Șucu
Data publicarii: Luni 04 Martie 2024, 22:59
Data actualizarii: Luni 04 Martie 2024, 22:58

Rapid București a remizat cu Universitatea Craiova pe stadionul ”Ion Oblemenco” din Bănie, în etapa cu numărul 29 din sezonul regular al Superligii României.

Giuleștenii au obținut un singur punct pe ”Oblemenco” și sunt departe de liderul FCSB în clasament. Rapid ocupă poziția secundă cu 52 de puncte, în timp ce vicecampioana și-a pus ștampila pe primul loc cu 64 de puncte.

Dan Șucu a fost prezent la Universitatea Craiova - Rapid, iar la final a discutat cu reprezentanții mass-media aflați la stadion. Acționarul majoritar al giuleștenilor a scos în lumină faptul că și-ar dori enorm victoria împotriva FCSB-ului.

Rapid va întâlni liderul Superligii sâmbătă, 9 martie, de la ora 20:00, pe Arena Națională, în ultima etapă a sezonului regular. Confruntarea dintre cele două va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

”Știam că vom întâlni o echipă foarte puternică, am venit cu gândul să învingem. A fost un meci care pe care, din păcate rezultatul avansează mai mult FCSB-ul. Nu sunt specialist în arbitraj. Doamne, ce mult mi-ar plăcea să batem sâmbătă”, a spus Dan Șucu, potrivit DigiSport.

Universitatea Craiova - Rapid București 1-1

Alex Mitriță a deschis scorul în minutul 30, în urma assistului provenit de la Nicușor Bancu. Jakub Hromada (minutul 49) a restabilit însă egaliatea în repriza secundă, în urma pasei decisive primite de la Ermal Krasniqi.

În urma remizei, Universitatea Craiova rămâne pe locul patru cu 46 de puncte, în timp ce Rapid București se află pe poziția a doua cu 52 de puncte.