Cum arată clasamentul din play-out la finalul sezonului regulat + programul primei etape

otelul galati - poli iasi Otelul Galati Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Luni 11 Martie 2024, 21:57
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2024, 21:57

Meciul dintre Oțelul Galați și Poli Iași, scor 1-1, a închis ultima etapă a sezonului regulat din Superliga României.

Poli Iași a condus la Galați încă din minutul 9, dar nu a reușit să-și mențină avantajul până la final. Oțelul a revenit și a reușit să marcheze golul egalizator în minutul 71, prin Juri Cisotti.

Începe play-out-ul! Cum arată clasamentul + programul primei etape

În urma acestui rezultat, cele două echipe rămân pe pozițiile 11, respectiv 12, și vor începe play-out-ul la egaliatate de puncte, cu câte 17.

Mai mult, Oțelul și Poli Iași se vor întâlni și în prima etapă din play-out, tot la Galați. Lider în play-out este Universitatea Cluj, cu 21 de puncte, echipă care a ratat prezența în play-off după un 0-0 la Voluntari în această etapă.

Petrolul Ploiești va începe play-out-ul pe teren propriu cu FCU Craiova, iar Dinamo se va deplasa la Sibiu pentru meciul cu Hermannstadt.