Cum a reacționat Andrei Ivan după ce Gigi Becali l-a numit ”sperietoare”

Gigi Becali Andrei Ivan FCSB Universitatea Craiova Superliga Andrei Ivan / Sursă Foto - Imago Images
Data publicarii: Luni 04 Martie 2024, 23:44
Data actualizarii: Luni 04 Martie 2024, 23:44

Universitatea Craiova a remizat cu Rapid București în ultimul meci al etapei #29 din Superliga României.

Cele două echipe s-au întâlnit pe stadionul ”Ion Oblemenco” din Bănie, iar la capătul celor 90 de minute, Universitatea Craiova și Rapid București au remizat, scor 1-1.

Înainte de meciul direct al celor două formații, Gigi Becali a ținut să-l laude pe Andrei Ivan, fotbalistul care a fost la un pas să ajungă la FCSB înainte să semneze cu Universitatea Craiova.

”Cum să-l compari pe Ivan cu Lyes Houri? E diferență de la cer la pământ. Ivan îți face o fază, îți dă gol, îți dă o pasă de gol, e speritoare. Putere, forță, viteză.

Houri e pe acolo, frichi-frichi, trichi-trichi. Bine, Rotaru nu îmi face în ambiție, că e băiat deștept, își știe interesul”, spunea patronul vicecampioanei FCSB luni dimineață.

După remiza de pe ”Ion Oblemenco”, Andrei Ivan a vorbit la flash-interviu, pe lângă altele, despre declarațiile lui Gigi Becali la adresa sa și a evidențiat că a primit un compliment extrem de frumos.

”Nu știu ce pot să spun. În trecut, să ne aducem aminte că domnul Becali m-a vrut la FCSB. E un compliment foarte frumos și sper să intru din nou în primul '11'!”, a spus Andrei Ivan.

Extrema stângă se află la Universitatea Craiova din august 2019. Cotat la 2.4 milioane de euro de site-urile de specialitate, fotbalistul mai are contract cu gruparea din Bănie până la finele sezonului 2026/27.

Universitatea Craiova - Rapid București 1-1

Alex Mitriță a deschis scorul în minutul 30, în urma assistului provenit de la Nicușor Bancu. Jakub Hromada (minutul 49) a restabilit însă egaliatea în repriza secundă, în urma pasei decisive primite de la Ermal Krasniqi.

În urma remizei, Universitatea Craiova rămâne pe locul patru cu 46 de puncte, în timp ce Rapid București se află pe poziția a doua cu 52 de puncte.