Mihai Rotaru, intervenție în forță la TV după Craiova - Rapid: ”Visul nostru ascuns!” + O face praf pe FCSB

craiova - rapid Mihai Rotaru Superliga Superliga Mihai Rotaru
Data publicarii: Luni 04 Martie 2024, 23:11
Data actualizarii: Luni 04 Martie 2024, 23:10

Universitatea Craiova a obținut un singur punct cu Rapid București, scor 1-1, în etapa #29 din Superliga României.

Formația dirijată de Ivaylo Petev a câștigat prima repriza, iar echipa pregătită de Cristiano Bergodi, pe cea de-a doua. În consecință, cele două cluburi au împărțit punctele și rămân departe de liderul FCSB, care a pus ștampila pe prima poziție în clasament cu 64 de puncte.

Mihai Rotaru, patron Universitatea Craiova, a avut o intervenție în direct la TV după remiza cu Rapid București și a ținut să evidențieze că visul său era ca oltenii să-i învingă pe giuleșteni și să se apropie de FCSB în clasament.

• De asemenea, finanțatorul trupei din Bănie a scos în lumină și jocul modest făcut de liderul din campionat împotriva celor de la Petrolul Ploiești, joc încheiat 1-0 în favoarea vicecampionilor

”Cred că ar trebui să ne uităm la fotbal. A fost un meci care a captat atenția, a fost un meci de luptă dintre două echipe bune, sensibil egale. Trebuie să ne bucurăm de el. Am vorbit cu toți colegii mei și am spus că a fost un meci crâncen pentru care a meritat să mergi la stadion. E un meci care a făcut cinste Ligii 1.

Visul nostru nespus era ca în seara asta să câștigăm, iar sâmbătă să câștige contra FCSB-ului. Ăsta a fost visul nostru ascuns. Era acolo undeva, într-un colțișor. Din păcate, nu ne-a ieșit. Am fi fost acolo (n.r - aproape de primul loc). Nu arătăm acum ca o echipă campioană, dar nici aseară nu mi s-a părut că FCSB arată ca o echipă campioană”, a spus Mihai Rotaru la televiziunea DigiSport.

Universitatea Craiova - Rapid București 1-1

Alex Mitriță a deschis scorul în minutul 30, în urma assistului provenit de la Nicușor Bancu. Jakub Hromada (minutul 49) a restabilit însă egaliatea în repriza secundă, în urma pasei decisive primite de la Ermal Krasniqi.

În urma remizei, Universitatea Craiova rămâne pe locul patru cu 46 de puncte, în timp ce Rapid București se află pe poziția a doua cu 52 de puncte.