Criză de nervi în vestiarul FCSB-ului la pauza meciului cu U Cluj

FCSB Dawa Nicolae Dica Superliga
Data publicarii: Marti 01 Noiembrie 2022, 07:59
Data actualizarii: Marti 01 Noiembrie 2022, 08:16

FCSB a pierdut luni seara, scor 1-2 cu U Cluj, în deplasare, meciul din etapa a 16-a a Superligii

Prima repriză a fost o comedie a erorilor la echipa lui Nicolae Dică. La primul gol înscris de U Cluj prin Thiam a greșit Joyskim Dawa, preferatul patronului roș-albaștrilor, Gigi Becali, iar la golul de 2-0 marcat de Ioan Filip a venit rândul lui Malcom Edjouma să comită o eroare decisivă, în propriul careu.

Edjouma i-a pus practic pe tavă mingea lui Ioan Filip, care a șutat precis, fără speranțe pentru Ștefan Târnovanu.

Pauza a adus trei schimbări în echipa vicecampioană, iar printre cei lăsați la vestiare s-a numărat și Dawa, înlocuit cu Denis Haruț.

Criză de nervi în vestiarul FCSB-ului

Dawa a fost și la originea unei ieșiri nervoase la vestiar în pauză, iar totul a fost povestit Gigi Becali, la finalul partidei.

"Nu a fost conflict. Dică era foarte nervos, i-a spus ceva lui Dawa și Dawa i-a răspuns, dar n-a fost obraznic. Dică s-a enervat și l-a lăsat pe bancă. Mai mult de nervi l-a lăsat în cabină", a spus Gigi Becali, luni seara, la Digi Sport.

Clujenii au deschis scorul în minutul 32, când Şut a pierdut balonul la un duel cu Bic, acesta i-a pasat lui Mamadou Thiam şi senegalezul a înscris cu un şut de la marginea careului. În minutul 39 Ioan Filip a profitat de o minge oprită de Edjouma şi a făcut 2-0 pentru Universitatea. Cordea a redus din diferenţă în minutul 87, dar U Cluj s-a impus cu 2-1 şi a întrerupt seria de victorii a FCSB.

FCSB e pe locul 7, cu 20 de puncte, iar Universitatea Cluj e pe locul 11, cu 17 puncte.