„Și-a revenit!” Singurul fotbalist remarcat de Gigi Becali după eșecul cu 'U' Cluj

Data publicarii: Luni 31 Octombrie 2022, 23:47
Data actualizarii: Luni 31 Octombrie 2022, 23:45

FCSB a pierdut cu 1-2 în fața lui 'U' Cluj, pe teren advers.

Din articol

Gigi Becali a vorbit imediat după ce FCSB a pierdut cu penultima clasată care, în urma victoriei, a ajung pe locul 11 și a scăpat, temporar, de "zona fierbinte" a clasamentului.

Latifundiarul din Pipera a evidențiat faptul că "perla" sa, pe care cerea la un moment dat 50 milioane de euro, Octavian Popescu, a fost singurul jucător pe care l-a remarcat în 'U' Cluj - FCSB.

„Mi-a plăcut de Tavi, a revenit Tavi. El e Tavi Popescu. Și-a revenit, se mișcă pe teren, pasează”, a spus Gigi Becali la televiziunea Digi Sport.

'U' Cluj - FCSB 2-1

'U' Cluj a început abrupt duelul cu FCSB de pe Stadionul "Cluj-Arena", reușind, în acest sens, să obțină trei puncte importante în evitarea retrogradării.

Thiam a deblocat tabela în minutul 32, iar Filip a majorat diferența în minutul 40, cu cinci minute înainte de fluierul final al primei reprize.

În partea a doua a jocului, Thiam a zguduit transversala cu un șut extrem de puternic, însă tabela nu s-a modificat, cel puțin pentru moment.

În minutul 57, Romario Pires a văzut cartonașul roșu după o intrare riscantă la Andrea Compagno și și-a lăsat echipa în inferioritate numerică.

Andrei Cordea a redus din diferență în minutul 86, dar prea târziu ca FCSB să mai poată înscrie un gol și să restabilească egalitatea.

În următoarea partidă, FCSB se va duela cu West Ham în Conference League joi, de la ora 22:00, în timp ce 'U' Cluj va face deplasarea în Bănie pentru meciul cu Universitatea Craiova de sâmbătă, 5 noiembrie, ora 21:00.