Claudiu Keșeru, reacție nervoasă după egalul cu FC Argeș: "Să ne zică dacă nu mai trebuie să ne prezentăm"

UTA Arad Claudiu Keseru FC Arges play-out superliga Superliga
Data publicarii: Luni 08 Mai 2023, 22:13
Data actualizarii: Luni 08 Mai 2023, 22:21

FC Argeș și UTA Arad au încheiat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din etapa a șaptea din play-out-ul Superligii.

Partida de la Pitești a fost marcat de o serie de evenimente incredibile, Mircea Rednic ajungând să scoată echipa de pe teren în minutele de prelungire. FC Argeş a obţinut un punct după un meci cu un final tensionat şi în care a beneficiat de trei penalty-uri.

UTA Arad a făcut o primă repriză foarte bună, marcând prin atacantul moldovean Virgiliu Postolachi (minutul 27) şi prin Claudiu Keşeru (minutul 45). Piteştenii au ratat şansa egalării, după ce penalty-ul executat de Andreias Calcan a fost apărat de Florin Iacob. În a doua repriză, FC Argeş a dominat jocul, iar în minutul 80 a reuşit să înscrie prin Paul Arnold Garita, din lovitură de pedeapsă.

Ce a declarat Claudiu Keșeru după FC Argeș - UTA Arad 0-0

Jucătorul arădenilor s-a declarat nemulțumit de maniera de arbitraj și de loviturile de pedeapsă pe care le-au primit gazdele.

"Mă bucur că n-au mai fost încă două minute, să mai pună încă una pe var. E prea mult. Eu sunt calm, nu obişnuiesc să vorbesc despre arbitrii, dar ce s-a întâmplat astăzi, la un meci în care nu era loc de nicio discuţie...

La cum s-a derulat jocul, nu trebuia să existe aşa ceva la final. Nu ştiu care a fost ultimul meci în care s-au acordat trei lovituri de la 11 metri.

Nici nu vorbesc despre imagini. I-am auzit pe colegi vorbind de reluări. Nu se poate! Atâta vă zic. Un apel, către toate persoanele competente: vă rugăm, dacă nu mai trebuie să ne prezentăm la meciuri şi trebuie să fim sub linie, să ne spună. Noi venim, facem tot ce ţine de noi, dar nu se poate!", a spus Claudiu Keșeru la finalul partidei.