Victorie ca pe vremea lui Dan Petrescu: CFR 1-0 Poli Iasi, si clujenii trec provizoriu peste FCSB in clasament

CFR Cluj FCSB Poli Iasi Superliga CFR Cluj - Poli Iasi
Data publicarii: Vineri 19 Octombrie 2018, 22:27
Data actualizarii: Vineri 19 Octombrie 2018, 22:53

CFR Cluj are doua puncte peste FCSB in clasament

CFR Cluj s-a impus la limita in fata lui Poli Iasi, prin golul marcat de Muresan in minutul 18, la capatul unui joc economicos, cu putin fotbal, in care clujenii si-au indeplinit obiectivul.

CFR a trecut provizoriu pe primul loc in clasament, la doua puncte peste FCSB.

• CFR Cluj - Poli Iasi, ora 21:00! Seara in care CFR poate trece peste FCSB in clasament

FCSB joaca duminica la Craiova, de la ora 21:00.

Fazele meciului:

Min 65: CFR n-a mai fortat deloc dupa pauza. Nicio ocazie, jocul mai mult la mijlocul terenului, multa pasivitate. Un meci care aminteste de CFR-ul lui Dan Petrescu, din sezonul trecut.

Min 32: Sansa uriasa de gol pentru CFR, Tucudean l-a servit ideal pe Moutinho in fata portii, sutul acestuia a fost blocat de portarul Rusu.

Min 18: GOOOOL CFR! Clujenii marcheaza la prima actiune ofensiva. Corner, mingea prelungita cu capul de Djokovici, iar Muresan inscrie cu latul din cativa metri.

Min 7: Prima actiune periculoasa le apartine iesenilor - Djokovici da o pasa gresita la mijlocul terenului si ii pune pe adversari pe contraatac, faza se incheie cu sutul lui Sanoh, din unghi, mingea este respinsa de Arlauskis.

Informatie bomba inainte de meci: patronul CFR-ului, Nelutu Varga, este plecat in Franta, unde negociaza vanzarea clubului. DETALII AICI

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Muresan, Camora - Djokovic, Hoban - Culio, Ionita, Moutinho - Tucudean
Rezerve: Jesus Fernandez, Bordeianu, Lang, Costache, Deac, Paun, Omrani

Poli Iasi: Rusu - Rus, Mihalache, Cioinac, Sin - Qaka, Flores, P. Petre, Sanoh - Enoh, Bekui
Rezerve: Cobrea, Mihaescu, Zaharia, Chelaru, Badic, Almada Soares, Mendes De Veiga