CFR - ASTRA 1-1 | "Nimic nu prevestea asta inainte de meci" Conceicao recunoaste ca CFR trece printr-o perioada dificila "Nu am putut mai mult"

CFR Cluj - Astra CFR - Astra CFR Cluj Conceicao CFR Cluj Toni Conceicao Superliga CFR - ASTRA 1-1 | "Nimic nu prevestea asta inainte de meci" Conceicao recunoaste ca CFR trece printr-o perioada dificila "Nu am putut mai mult"
Data publicarii: Sambata 16 Februarie 2019, 22:37
Data actualizarii: Sambata 16 Februarie 2019, 22:39

CFR Cluj reuseste sa obtina doar un punct acasa cu Astra.

Desi au fost in superioritate numerica inca din minutul 30, dupa eliminarea lui Bejan, clujenii nu au reusit sa pastreze avantajul dat de reusita lui Muresan, iar Radunovic a restabilit egalitatea.

Dupa meci, Toni Conceicao a recunoscut ca echipa trece printr-o perioada ciudata si a spus ca prestatia din aceasta seara a fost una modesta.

"Evident ca ne doream ca prima victorie sa vina astazi. Trecem printr-o perioada... Desi rezultatele din meciurile cu Craiova si Hermannstadt am jucat bine, azi nu s-a intamplat asta. Nu am avut puterea sa depasim defensiva Astrei. Nimic nu prevestea asta. Am fost nevoiti sa facem doua modificari si asta a marcat repriza a doua. Am marcat intr-un moment dificil, dar din pacate nu am putut mai mult.

Sunt doi jucatori care au iesit accidentati astazi. Tucudean nu era in forma optima de joc, iar Vinicius a acuzat dureri la gamba. Au fost doua pierderi importante si ne-au afectat in repriza a doua.

Prima repriza nu a fost cea mai buna pentru Ionita. Nu doar el, ci mai multi jucatori au fost nervosi, dar in repriza a doua a fost mai bun", a spus Conceicao.

Antrenorul CFR-ului a vorbit si despre presupusul scandal din vestiarul CFR-ului. Acesta a recunoscut ca jucatorii nu au vrut sa aiba un cantonament inaintea meciului cu Astra, insa a negat orice conflict intre Hoban si Culio.

"A fost o decizie a grupului. Au decis ca e mai bine sa nu intram in cantonament si sa ne vedem astazi. La echipa e o atmosfera buna, jucatorii sunt uniti. Se intampla in fotbal. Trebuie sa fim uniti si sa depasim momentele dificile, ca cel de astazi.

Nu este adevarat, va spun sigur acest lucru (n.r. cearta dintre Culio si Hoban). La finalul jocului eu chiar am vazut jucatorii imbratisandu-se. Problemele de acest gen, daca s-ar intampla, se rezolva in interiorul grupului, nu in exterior. Dar la echipa este o atmosfera buna", a spus Conceicao.