CFR CLUJ - ASTRA 1-1 | Reactia lui Alibec dupa ce a TORTURAT apararea CFR-ului: "Nu mi s-a parut o echipa buna! Poate meritam mai mult"

CFR Cluj - Astra Denis Alibec Lazar Astra Liga 1 Superliga Reactia lui Alibec dupa ce a TORTURAT apararea CFR-ului: "Nu mi s-a parut o echipa buna! Poate meritam mai mult"
Data publicarii: Sambata 16 Februarie 2019, 22:03
Data actualizarii: Sambata 16 Februarie 2019, 22:18

Astra este aproape sigura de locul in play-off dupa egalul de la Cluj, obtinut dupa ce oaspetii au jucat mai bine de o repriza cu un om in minus.

CFR Cluj ramane fara victorie in 2019 - Denis Alibec a facut un meci excelent, reusind sa se lupte cu apararea celor de la CFR Cluj. Prestatia lui Alibec l-a fortat pe Toni Conceicao sa-l schimbe pe fundasul Vinicius la pauza!

"Poate meritam si mai mult, e bun si un punct si ramanem acolo pe pozitie de play-off. De cate ori jucam la Cluj, primim rosu. Asta este, am luptat si am reusit sa obtinem un punct. Am compus o melodie in autocar si am zis sa o cantam si acum.

M-am pregatit si acum si vreau sa demonstrez ca sunt jucator bun. Nu pot spune ca a fost pasa de gol, Radunovic a facut totul si ne bucuram. La cum am jucat ultimele 2 meciuri, cred ca meritam sa fim in play-off.

Am jucat azi cu CFR, nu mi s-a parut o echipa foarte buna, o sa vedem dupa meciul de la Craiova" a spus Denis Alibec la Digi Sport.

Portarul celor de la Astra este sigur ca echipa va ajunge in play-off: "Ne-am mobilizat foarte bine si la pauza, daca suntem o echipa trebuie sa ne ajutam si e important ca am revenit. Am reusit sa scoatem un punct mare. A fost o faza ciudata (la gol).

Secretul este multa munca, atmosfera buna, baietii seriosi, antrenorul ne tine uniti, antrenamentele sunt foarte frumoase. Antrenorul ne tine foarte uniti" a spus Lazar.