fcu craiova - fcsb FCSB Florinel Coman Superliga
Data publicarii: Duminica 16 Iulie 2023, 22:15
Data actualizarii: Duminica 16 Iulie 2023, 22:15

FCSB a început ”în forță” meciul de la Târgu Jiu și a marcat de două ori în primele 17 minute. Mai întâi, David Miculescu a deschis scorul în minutul opt, după ce a fost scăpat din marcaj de defensiva oltenilor.

Florinel Coman, ocazie imensă în FCU Craiova - FCSB!

Apoi Florinel Coman a dus scorul la 2-0 după ce a transformat un penalty obținut tot de el. Șeptarul FCSB-ului a avut ocazia de a duce scorul la 3-0, dar a a ratat din poziție ideală în minutul 26.

Alex Băluță a fost ”lansat” de pasa lui Damjan Djokovic și l-a ”servit” pe Coman în fața porții, dar internaționalul român a tras fix în brațele lui Robert Popa.

Coman a beneficiat de încrederea lui Gigi Becali înainte de startul play-off-ului din sezonul precedent. Și nu a dezamăgit! Șeptarul FCSB-ului a marcat mai multe goluri de trei puncte pentru vicecampioana României și a fost răsplătit pe măsură de patronul echipei, care i-a mărit salariul la 30.000 de euro!