Ce le-a spus Reghecampf stelistilor inainte de victoria cu 7-0: "Cand am auzit asta, am stiut ca trebuie sa dam neaparat goluri multe"

Data publicarii: Duminica 26 Iunie 2016, 13:14
Data actualizarii: Duminica 26 Iunie 2016, 13:26

Steaua a inceput meciurile de pregatire cu o victorie la scor, in fata unei formatii modeste, de liga a 3-a.

Steaua a castigat cu 7-0 primul meci de pregatire al verii, in fata unei echipe din liga a 3-a slovena, NK Turnisce.

Chiar daca au avut in fata o echipa modesta, jucatorii Stelei s-au mobilizat sa inscrie cat mai mult.

Muniru a explicat de ce.

"Inainte de meci, antrenorul ne-a spus ca trebuie sa marcam cel putin 4 goluri. Si ca daca nu facem asta, dimineata ne baga la alergari."

"Toata echipa si-a spus atunci ca trebuie sa marcam cat mai mult. Eu nu prea marchez, dar cand am auzit de alergari dimineata, am zis ca trebuie sa dau gol", a glumit mijlocasul Stelei.

Steaua a condus cu 3-0 la pauza, prin golurile marcate de Hamroun, Golubovici si Enceanu. In repriza secunda, Achim, Muniru, Mihalcea si Stefanescu au dus tabela la 7-0.

Echipa Stelei in prima repriza: Nita - Simion, Tamas (cpt), Tudorie, Momcilovic - Bourceanu, Ov. Popescu - Enceanu, Hamroun, Mihai - Golubovic.

Echipa din repriza a doua: Cojocaru - Enache, Varela (cpt), Tosca, Dan Popescu - Sulley - Achim, Aganovic - Vilceanu, Ontel, Mihalcea.

Urmatorul meci de pregatire al Stelei este marti, de la ora 18:30, cu Dinamo Zagreb.