Ce a facut CFR la primul meci cu Dan Petrescu pe banca! Clujenii au dat afara un antrenor cu 5 victorii la rand, iar astazi nu au mai reusit sa castige

Data publicarii: Duminica 24 Martie 2019, 16:39
Data actualizarii: Duminica 24 Martie 2019, 20:31

Dan Petrescu a stat pentru prima data pe banca CFR-ului dupa revenirea din China.

CFR Cluj a remizat la primul meci cu Dan Petrescu pe banca, dupa revenirea antrenorului din China. Liderul la zi al Ligii I a facut 0-0 la Medias, cu Gaz Metan, intr-un amical. Cele doua echipe au profitat de pauza competitionala prilejuita de disputarea primelor doua etape din preliminariile EURO 2020.

Meciul a fost arbitrat de o femeie, Roxana Recorean.

CFR Cluj a avut o sansa mare in prima repriza prin Moutinho si putea marca golul victoriei in minutul 86 prin Paun, dar meciul s-a incheiat in cele din urma cu scor alb.

Primul meci oficial al lui Petrescu pe banca CFR-ului va fi weekendul viitor, impotriva Astrei Giurgiu.

"M-am trezit cu sefii CFR-ului la Dubai si nu am putut sa-i refuz!"

CFR Cluj a remizat cu Gaz Metan, scor 0-0, la prima partida cu noul antrenor pe banca. Dan Petrescu a dezvaluit cum l-au convins sefii CFR-ului sa revina si care e principalul sau obiectiv in noul mandat in Gruia.

"M-am trezit cu sefii CFR-ului langa mine, la Dubai. Nu am putut sa-i refuz! Acum e presiunea mai mare decat in sezonul trecut pentru ca iau echipa de pe primul loc si trebuie sa castig campionatul. Obiectivul e castigarea campionatului si calificarea in grupele europene", a declarat Dan Petrescu dupa meciul cu Gaz Metan.

Dan Petrescu a vorbit si despre meciul nationalei, infrangerea cu Suedia, scor 1-2: "Nu trebuie sa facem o drama, e doar primul meci! Si nationalei, ca si noua, ne lipseste Tucudean".