Bogdan Andone, ironii la adresa lui Gigi Becali: „S-a văzut mâna antrenorului!”

Bogdan Andone FCSB Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Luni 02 August 2021, 18:02
Data actualizarii: Luni 02 August 2021, 18:17

Gigi Becali a făcut trei schimbări în minutul 34 al meciului dintre UTA Arad și FCSB, scor 1-1!

UTA Arad a deschis scorul în minutul 20, iar acest lucru l-a scos din sărite pe Gigi Becali, care a ordonat trei schimbări în minutul 34.

Olaru, revenit în lotul FCSB-ului după o accidentare la umăr, a intrat pe teren în locul lui Oaidă. Cristea i-a lăsat locul în teren lui Crețu. În timp ce Cordea l-a înlocuit pe Dumiter. În startul reprizei secunde, Gigi Becali l-a trimis pe teren pe Florinel Coman, în locul lui Ovidiu Popescu.

Bogdan Andone, omul care a pregătit-o pe FCSB pentru o scurtă perioadă în vara lui 2019, l-a ironizat pe Gigi Becali pentru cele patru schimbări, care nu l-au ajutat prea mult, „roș-albaștrii” încheind la egalitate, scor 1-1.

”La FCSB s-a văzut mâna antrenorului care a făcut trei schimbări în prima repriză și una la pauză, s-a văzut mâna antrenorului după pauză”, a transmis Bogdan Andone, potrivit Digisport.

Andone s-a despărțit de FCSB, nemulțumit fiind de implicarea prea mare a lui Gigi Becali în alcătuirea primului „11” și în efectuarea schimbărilor.