ASTRA 0-2 FCSB | "Ieri ziceati ca Hora e titular, azi a jucat Bizonul!" Prima reactie a lui Teja dupa informatiile ca Becali i-a facut din nou echipa

Data publicarii: Duminica 17 Martie 2019, 22:49
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2019, 22:53

FCSB a batut-o pe Astra si continua sa viseze la titlu.

Teja e bucuros dupa prima victorie din play-off. Are liniste timp de doua saptamani, pana la urmatorul meci.

Teja spune ca nu Becali a decis ca Gnohere sa fie titular cu Astra. Decizia i-a apartinut antrenorului, asigura Teja.

"Ne bucuram ca am castigat, nu exista meci fara emotie, toate sunt grele. In conferinta de presa de ieri am raspuns in privinta lui Gnohere si a lui Hora. Am 3 atacanti, o sa vina si randul lui Rusescu. Daca Gnohere da goluri, va ramane in echipa. La fel Hora. Am explicat ca anterior nu am putut sa fac schimbari, a jucat Hora pentru ca a marcat. Am explicat ca nu pot sa scot un jucator care joaca bine si da gol pentru a-l pune pe altul. Cand Hora a jucat, si-a meritat locul. Cu Viitorul poate n-a avut cea mai buna evolutie, a intrat Gnohere. Vedem daca-si pastreaza locul. Depinde cum se antreneaza, ce se intampla in continuare.

Eu vreau ca echipa mea sa castige, sa joace un fotbal bun. In rest, puteti sa comentati orice! Noi depindem doar de noi, mai sunt multe puncte de jucat. Daca noi castigam tot, nu ne poate sta nimeni in cale. Daca bati in meciurile directe si arati ca esti mai bun, punctele sunt la tine. Nu facem schimbari de dragul de a schimba la pauza. Schimbam ca sa imbunatatim lucrurile. Cand schimb la pauza ma intrebati de ce schimb la pauza. Cand nu schimb, de ce nu schimb? Eu vreau ca echipa sa castige si sa joace un fotbal bun", a spus Teja la Digisport.