Alexe si Marius Niculae s-au accidentat si rateaza ultimul meci din campionat!

Dinamo Marius Alexe Marius Niculae Superliga
Data publicarii: Luni 17 Mai 2010, 15:09
Data actualizarii: Luni 17 Mai 2010, 16:10

Atacantii dinamovisti nu vor putea evolua in ultima etapa de campionat cu FC Vaslui, primul fiind diagnosticat cu entorsa la genunchi, dupa accidentarea din meciul cu Astra Ploiesti, iar cel de-al doilea cu pubalgie.

Marius Alexe a efectuat luni dimineata o rezonanta magnetica si a fost diagnosticat cu entorsa la genunchi, fiind nevoit sa-si intrerupa activitatea 3-4 saptamani.

In partida Dinamo-Astra Ploiesti, scor 3-3, de duminica, in minutul 12 portarul Miron a iesit la aproximativ 12 metri de poarta si l-a faultat dur pe Marius Alexe si arbitrul Adrian Comanescu a dictat penalti, transformat de Florin Bratu. Alexe nu a mai putut continua partida, fiind inlocuit dupa aproximativ 6 minute, timp in care atacantul a primit ingrijiri medicale la marginea terenului.

Aceasta editie de campionat s-a terminat si pentru atacantul Marius Niculae, accidentat la ultimul antrenament dinaintea partidei cu Astra Ploiesti. Niculae a fost diagnosticat cu pubalgie.

Mijlocasii Gabriel Torje si Gabriel Bostina nu vor putea evolua in ultimul meci al sezonului, cu FC Vaslui, suspendati din cauza cumulului de cartonase galbene acumulate in acest campionat.