Adrian Mititelu Jr, derapaj după decizia lui Istvan Kovacs din CFR Cluj - FC U Craiova: "Cel mai mare idiot!"

adrian mititelu jr CFR Cluj FC U Craiova Istvan Kovacs Superliga
Data publicarii: Joi 01 Iunie 2023, 22:24
Data actualizarii: Joi 01 Iunie 2023, 22:24

Adrian Mititelu Jr. a avut o reacție extrem de dură după ce Istvan Kovacs l-a eliminat pe Juan Bauza în meciul CFR Cluj - FC U Craiova, finala barajului pentru Conference League.

Istvan Kovacs i-a arătat al doilea cartonaș galben lui Juan Bauza în minutul 69 al meciului din Gruia, la scorul de 0-0.

Într-o tentativă de a-l deposeda pe Nana Boateng, Bauza l-a faultat pe jucătorul lui CFR Cluj și a primit al doilea cartonaș galben din partea lui Istvan Kovacs. În ciuda protestelor, centralul nu și-a schimbat decizia, iar sistemul VAR nu a intervenit, având în vedere că nu a fost vorba de o eliminare directă.

Adrian Mititelu Jr, fiul patronului de la FC U Craiova, a avut un mesaj dur pe Facebook chiar în timpul meciului, jignindu-l pe Istvan Kovacs.

"EXECUȚIE ÎN DIRECT DIN PARTEA CELUI MAI MARE IDIOT DIN ARBITRAJUL ROMÂNESC!", a scris Mititelu Jr.

Fiul patronului de la FC U Craiova a avut o reacție vehementă și după faza din minutul 8, când FC U Craiova a cerut penalty pentru un henț al lui Cristi Manea. Ion Crăciunescu a susținut că Istvan Kovacs a luat decizia corectă neacordând lovitură de la 11 metri.

"Cum a judecat cel mai bun arbitru din Romania această faza? Cum a analizat VAR?

Să nu uităm ca acelasi arbitru la derby-ul cu CSU Craiova din turul campionatului a acordat penalty pentru CSU după ce acesta a văzut un henț inexistent la Bahassa, nedorind să verifice VAR ca și în situația de față", a mai spus Mititelu Jr.