A venit cu RACHETA la el! Olaru, al 5-lea gol cu STANGUL in acest sezon, desi e piciorul lui mai slab! Cum a marcat cu Botosani
![A venit cu RACHETA la el! Olaru, al 5-lea gol cu STANGUL in acest sezon, desi e piciorul lui mai slab! Cum a marcat cu Botosani Darius Olaru FCSB](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/02/28/image_galleries/720448/a-venit-cu-racheta-la-el-olaru-al-5-lea-gol-cu-stangul-in-acest-sezon-desi-e-piciorul-lui-mai-slab-cum_6_size6.png)
In minutul 66, Olaru a facut 2-0 pentru FCSB pe terenul Botosaniului.
Olaru a profitat de o minge respinsa de Hankic dupa un sut trimis de Morutan de la marginea careului si a trimis un sut in forta, fara sanse pentru portarul austriac. "Bomba" lui Olaru a explodat in plasa portii Botosaniului si a ridicat scorul la 2-0.
Pentru Olaru, e al 5-lea gol din acest sezon. Toate au fost marcate cu piciorul stang, desi dreptul e de baza pentru fotbalistul de 22 de ani adus de la Medias.
"Eu sunt dreptaci de picior, dar sezonul asta n-am dat niciun gol cu dreptul. Cu stangul am dat 4 goluri", a spus Olaru la finalul jocului cu Chindia, de etapa trecuta, partida decisa tot de el cu un gol spectaculos.
Golul marcat de Olaru cu Botosani:
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News