FCSB Catalin Golofca FC Botosani Superliga A jucat 20 de minute fara sa stie ca are fractura de piramida nazala! Ce a patit Golofca inaintea meciului cu FCSB
Data publicarii: Duminica 21 Iulie 2019, 15:03
Data actualizarii: Duminica 21 Iulie 2019, 15:04

Catalin Golofca a primit o lovitura puternica la partida cu Voluntari, insa a ramas pe teren pana la final!

Atacantul celor de la FC Botosani, Catalin Golofca, a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai echipei lui Marius Croitoru in victoria cu 4-1 in fata celor de la Voluntari, desi nu a reusit sa inscrie. El a creat mai multe faze periculoase, insa prezenta lui pe teren la urmatorul meci, cu FCSB, este incerta!

In minutul 70 al partidei, Golofca a primit o lovitura de cot in nas de la un adversar si a avut nevoie de ingrijiri medicale. Golofca a incheiat meciul pe teren, insa apoi a ajuns la spital! Verdictul: fractura de piramida nazala cu deplasare! Doctorii i-au pus nasul la loc.

• A jucat 20 de minute fara sa stie ca are fractura de piramida nazala! Ce a patit Golofca inaintea meciului cu FCSB

Golofca ar putea fi nevoit sa foloseasca o masca de protectie la partida din etapa a 3-a.