TRANSFER MARKET | CFR Cluj da un titular afara! Decizia pe care au luat-o dupa ultimul meci:

CFR Cluj Gabi Muresan Iuliu Muresan Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 18 Aprilie 2013, 11:50
Data actualizarii: Joi 18 Aprilie 2013, 11:51

►Batalia pentru FINALA Cupei | Joi, 20.30: Otelul - Petrolul, IN DIRECT EXCLUSIV pe net pe voyo.ro

Sefii lui Cfr Cluj l-au trimis la echipa a doua pe Gabi Muresan dupa rosul stupid incasat la semifinala de Cupa cu Astra, dar nu e totul. Dupa ce a participat activ la toate cele 8 trofee cucerite de CFR in ultimii 6 ani, Muresan va fi dat afara de CFR.

"Am luat aceasta decizie tocmai pentru a-l responsabiliza pe Gabi. Nu este normal sa fii eliminat atat de usor. Din pacate, jucatorul nostru nu e la prima abatere. Drept sanctiune, a primit doua zile libere de la antrenorul nostru, dupa care se va pregati cu echipa a doua a clubului. Inca nu ne-am hotarat pe ce perioada de timp. Suntem dezamagiti ca am ajuns sa luam această masura, cu un jucator atat de bun precum Gabi Muresan, dar este inadmisibil. E la a 10-a eliminare de cand evolueaza pentru noi" a declarat Iuliu Muresan pentru citynews.ro.

Are 31 de ani si un salariu urias pentru conditiile actuale, 30 de mii pe luna! Adica incaseaza in 4 luni cat multi dintre titularii cu nume de la Steaua! In urma cu 2 ani, Gabi Muresan a avut o oferta din China, dar nu a vrut sa paraseasca Clujul si a privat CFR-ul de 2 milioane de dolari. Putea castiga 50 de mii de euro pe luna la Tianjin!

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!