Zlatan Ibrahimovic AC Milan Italia UNICUL Ibrahimovic surprinde din nou: "Daca eram la Milan din prima zi, am fi castigat TITLUL!" Ce a spus dupa victoria cu Juventus: "Sunt presedinte, antrenor si jucator"
Data publicarii: Miercuri 08 Iulie 2020, 16:07
Data actualizarii: Miercuri 08 Iulie 2020, 16:09

Zlatan Ibrahimovic a oferit din nou o declaratie marca inregistrata dupa ce AC Milan a batut-o pe Juventus, scor 4-2.

Milan a reusit un meci senzational marti seara, cand a reusit sa intoarca scorul de la 0-2 si sa o bata pe Juventus cu 4-2.

Ibrahimovic a deschis 'balul' in minutul 62 din penalty, dupa care tot el i-a pasat decisiv lui Kessie in minutul 66. Leao si Rebic au marcat golurile victoriei.

Ajuns la 38 de ani, Ibrahimovic s-a dezlantuit dupa meciul nebun: "Daca eram aici din prima zi, am fi castigat titlul!"

"Nu e un secret ca am o varsta, dar e vorba doar de un numar. Vreau sa ma simt viu si vreau doar sa joc. Nu mai am acelasi fizic de alta data, dar pot compensa asta prin inteligenta.

Imi pare rau ca am venit la jumatatea sezonului. Daca eram aici din prima zi, am fi castigat campionatul.

Sunt presedinte, antrenor si jucator. Dar sunt platit doar ca jucator. Asta e un dezavantaj", a declarat Ibrahimovic la finalul partidei, potrivit Reuters.

Suedezul a fost inlocuit in minutul 67 de Bonaventura, dar a continuat sa isi incurajeze colegii de pe banca de rezerve.

Ibrahimovic se desparte de Milan la finalul acestui sezon

Contractul suedezului expira la finalul acestui sezon si a lasat de inteles ca nu isi va mai prelungi intelegerea:

"Mai am o luna sa ma simt bine, dar apoi nu pot controla lucrurile care se intampla aici. Imi pare rau pentru fani, pentru ca nu ma mai vor vedea in persoana. M-ar fi putut vedea live pentru ultima oara", a mai spus Ibrahimovic.

AC Milan a urcat pe 5 in Serie A, cu 49 de puncte, insa este la mare distanta de locurile de Champions League. Atalanta, ocupanta locului 4, are 63 de puncte si un meci mai putin disputat.