Granada 1-2 Real Madrid | Benzema si Mendy aduc o noua VICTORIE pentru Real Madrid! Zidane face inca un PAS spre TITLU in La Liga

Serie A la liga Premier League Campionate externe
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Luni 13 Iulie 2020, 13:30
Data actualizarii: Marti 14 Iulie 2020, 01:01

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din campionatele de top pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

01:01 14 Jul
REZULTATELE ZILEI IN EUROPA

22:06 13 Jul

FINAL | Granada 1-2 Real Madrid

Mendy si Benzema ii aduc victoria lui Zidane in fata Granadei. Pentru gazde, singurul gol a fost marcat de Machis! Real Madrid se distanteaza la 4 puncte de Barcelona in fruntea clasamentului din La Liga:

Min 50. GOOOLL GRANADA! Casemiro pierde mingea usor la mijlocul terenului si Granada scapa pe un contraatac periculos! Herrera ii paseaza lui Machis pe pozitie viitoare si atacantul il invinge pe Curtois cu un sut printre picioare!

Min 16. GOOOOOOLLLL REAL MADRID! Modric ii paseaza lui Benzema in flancul stang, atacantul patrunde in careu si finalizeaza cu un sut plasat la coltul lung!

Min 10. GOOOOOLLL REAL MADRID! Mendy ia o actiune pe cont propriu, intra in careu si finalizeaza cu un sut violent la vinclul coltului scurt!

20:43 12 Jul
Tottenham s-a impus cu Arsenal, dupa ce 'tunarii' au condus prin golul lui Lacazette inca din minutul 16! Son a egalat rapid, iar Alderweireld a adus victoria echipei lui Mourinho cu 10 minute inainte de final!

00:37 12 Jul
GOOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo restabileste egalitatea din nou, tot din penalty dupa un hent in careu facut de Muriel!

00:27 12 Jul
GOOOOOL ATALANTA! Malinovsky inscrie o bijuterie de gol cu un sut in forta din interiorul careului!
00:06 12 Jul
GOOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo restabileste egalitatea din penalty-ul scos de Paulo Dybala!
23:08 11 Jul
GOOOOL ATALANTA! Duvan Zapata deschide scorul dupa o faza superba facuta in interiorul careului! Atacantul l-a fentat pe De Ligt si a inscris fara probleme!
22:34 11 Jul
JUVENTUS - ATALANTA

20:49 11 Jul
GOOOOL BARCELONA! Arturo Vidal deschide scorul din pasa lui Leo Messi cu un sut la coltul lung din interiorul careului!
19:32 11 Jul
VALLADOID - BARCELONA

16:21 11 Jul

Liverpool 1-1 Burnley

Campioana Angliei a remizat pe teren propriu cu Burnley! Robertson a deschis scorul in prima repriza pentru 'cormorani', insa Rodriguez a egalat in inutul 69 si a stabilit scorul final al intalnirii.

14:09 11 Jul

Charlton 0-1 Reading

Min 56. Puscas este inlocuit! Baldock e trimis in teren in locul sau!

Min 3. GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL READING! Puscas deschide scorul din penalty!

00:58 11 Jul
Final de meci. Real Madrid ramane neinvinsa de la reluarea competitiei si este lider in La Liga, la 4 puncte de Barcelona.

00:29 11 Jul
Dincolo de schimbarile celor doi antrenori, in meciul dintre Real Madrid si Alaves a fost inlocuit si arbitrul. :)

00:14 11 Jul

GOOOL Real Madrid! Asensio dubleaza scorul dupa o faza controversata, golul fiind validat dupa consultarea VAR. Benzema i-a trimis pasa decisiva lui Asensio care a indeplinit o simpla formalitate.

23:51 10 Jul
Pauza pe stadionul "Alfredo di Stefano". Real Madrid intra in avantaj la cabine, dupa penalty-ul transformat de Benzema in minutul 11.

23:11 10 Jul

GOOOL Real Madrid! Benzema a transformat fara ezitare un penalty.

Navarro le-a pus pe tava aceasta lovitura de la 11 metri madrilenilor dupa ce l-a faultat dur in careu pe Mendy.

22:45 10 Jul

REAL MADRID - ALAVES

22:30 10 Jul

Primul meci al zilei din La Liga s-a incheiat cu scorul de 3-2 pentru Granada, care a castigat pe terenul celor de la Real Sociedad in ultimele minute de joc.

00:56 10 Jul
Fluier final pe Estadio San Mames, unde Sevilla a reusit sa castige cu 2-1 desi a fost condusa de Athletic Bilbao pentru aproape 40 de minute.

00:48 10 Jul
Ultima partida din a 31-a etapa din Serie A, care le-a pus fata in fata pe Verona si Inter, s-a incheiat cu scorul de 2-2.

00:20 10 Jul
In ultimul meci din a 34-a etapa a Premier League, Manchester United a trecut cu 3-0 de Aston Villa. Rezultatul ii afunda pe cei de la Aston Villa care ajung in zona periculoasa a clasamentului, in timp ce, obtinand cele 3 puncte, baietii lui Solskjaer se apropie de locurile care asigura calificarea in Champions League.

22:58 09 Jul
In primele doua partide din Spania de astazi, Eibar si Leganes au terminat la egalitate, scor 0-0, iar Mallorca s-a impus cu 2-0 in fata celor de la Levante.

22:56 09 Jul
Primul meci al zilei din Serie A s-a incheiat cu victoria lui Udinese pe terenul celor de la Spal, scor 3-0.

22:47 09 Jul
Primele doua partide ale zilei din Premier League s-au incheiat cu rezultate de egalitate. Tottenham a remizat cu noroc, scor 0-0, cu Bournemouth care a avut un gol anulat in ultimele minute de joc, iar Everton a incheiat cu scorul de 1-1 meciul cu Southampton, oaspetii ratand un penalty in prima repriza.

00:58 09 Jul
Fluier final pe Camp Nou. Barcelona castiga cu 1-0 si se apropie la un punct de Real Madrid, care va juca vineri contra celor de la Alaves. In urma acestui rezultat, Espanyol este ca si retrogradata.

00:43 09 Jul

S-au incheiat cele 4 meciuri din Serie A care au fost programate de la ora 22:45. AS Roma, Torino, Atalanta si Sassuolo si-au adjudecat toate punctele puse in joc.

00:16 09 Jul

GOOOL Barcelona! Luis Suarez deschide scorul dupa ce Griezmann ii daduse mingea lui Messi pentru a inscrie. Balonul a ajuns cu putin noroc la Suarez, care l-a trimis fara probleme intre buturi.

00:15 09 Jul

Fluier final in meciul dintre Brighton si Liverpool. Campionii lui Jurgen Klopp se impun cu 3-1, in repriza secunda Salah reusind dubla.

00:14 09 Jul
Arbitrul restabileste egalitatea numerica si il elimina, 3 minute mai tarziu, pe Pol Lozano, care a avut o intrare urata asupra lui Pique.
00:11 09 Jul
Cartonas rosu pentru Ansu Fati in minutul 49! Intrat la pauza, tanarul fotbalist a fost eliminat dupa un fault asupra lui Calero. Arbitrul i-a aratat initial cartonasul galben, dar dupa consultarea VAR a decis sa-l trimita la cabine.

23:50 08 Jul
Dupa prima repriza, cele doua echipe din Catalunia sunt la egalitate, scor 0-0, desi ocaziile nu au lipsit de la niciuna dintre cele doua porti.

23:31 08 Jul
S-au incheiat primele doua partide ale zilei din La Liga. Betis s-a impus cu scor de neprezentare in fata celor de la Osasuna, iar Villareal a trecut cu 3-1 de Getafe.

23:05 08 Jul
Pauza pe Amex Stadium. Liverpool conduce cu 2-1 dupa primele 45 de minute de joc. Salah si Henderson au marcat in minutele 6 si 8, iar gazdele au redus diferenta in minutul 45, prin reusita lui Trossard.

22:40 08 Jul
BARCELONA - ESPANYOL

22:22 08 Jul

S-au incheiat si primele meciuri din Serie A de astazi. Fiorentina a remizat, scor 0-0, cu Cagliari, in timp ce Napoli a trecut cu 2-1 de Genoa.

22:00 08 Jul

Primele partide din Premier League de astazi s-au incheiat. Sheffield Utd si Burnley au castigat la limita, scor 1-0, in fata echipelor Wolves, respectiv West Ham, in timp ce Manchester City s-a distrat pe terenul lui Newcastle, pe care a invins-o cu 5-0.

00:57 08 Jul
Ultimul meci al zilei a ajuns la final. Celta Vigo si Atletico Madrid au remizat, scor 1-1.

00:47 08 Jul
Fluier final pe Stadio Giuseppe Meazza. Juventus sufera prima infrangere in Serie A de la reluarea competitiei desi a condus cu 2-0. Milanezii au reusit sa intoarca rezultatul in 20 de minute si au castigat cele 3 puncte atat de importante in lupta lor de a incheia sezonul pe o pozitie care sa le asigure prezenta in cupele europene.

00:28 08 Jul

GOOOL AC Milan! Rebic isi trece si el numele pe lista marcatorilor, marind avantajul milanezilor pe tabela cu doar 10 minute inainte de fluierul final.

00:20 08 Jul
Intre timp s-a incheiat partida dintre Arsenal si Leicester, scor 1-1. Oaspetii au reusit sa obtina un punct din aceasta deplasare, inscriind dupa ce "tunarii" au ramas in 10.

00:15 08 Jul

GOOOL AC Milan! Leao ii duce pe milanezi in avantaj dupa o pasa scurta in careu de la Rebic.

00:14 08 Jul

GOOOL AC Milan! Juventus se vede egalata in mai putin de 20 de minute. Kessie inscrie al doilea gol al gazdelor dupa un assist al lui Ibrahimovic si un sut superb.

00:11 08 Jul
GOOOL AC Milan! Zlatan Ibrahimovic a redus diferenta dintr-o lovitura de la 11 metri executata perfect.

00:02 08 Jul

GOOOL Juventus! Cristiano Ronaldo continua seria meciurilor din Serie A in care inscrie si il invinge acum pe Donnarumma cu un sut cu piciorul stang, dupa o preluare superba a balonului.

00:01 08 Jul

GOOOL Leicester! Jamie Vardy restabileste egalitatea dupa ce Arsenal a ramas in inferioritate numerica.

23:55 07 Jul
GOOOL Juventus! Rabiot deschide scorul in primele minute de la reluarea meciului. Dupa o cursa nebuna in care a trecut de 3 jucatori de la Milan, a sutat puternic si nu i-a dat nicio sansa portarului.

23:53 07 Jul
S-a incheiat prima repriza si in meciul de la Celta Vigo, unde Atletico Madrid conduce cu 1-0, dupa un gol reusit de Alvaro Morata in primul minut al partidei.

23:38 07 Jul
La pauza, pe Stadio Giuseppe Meazza, scorul a ramas neschimbat, 0-0.

22:37 07 Jul

GOOOL Arsenal! Aubameyang deschide scorul cu un sut trimis pe langa portarul lui Leicester.

22:36 07 Jul

S-a incheiat si primul meci al zilei din Serie A. Lazio a facut un nou pas gresit, fiind invinsa cu 2-1 de Lecce. In acest fel, daca Juventus castiga derby-ul cu AC Milan, echipa lui Ronaldo se poate distanta serios in fruntea clasamentului.
In partida dintre Lecce si Lazio, Stefan Radu a fost titular, el fiind schimbat la pauza. In prima repriza, internationalul roman a luat un cartonas galben pentru o piedica.

22:26 07 Jul
In primul meci din La Liga de astazi, Valencia a trecut cu 2-1 de Valladolid si continua lupta pentru a-si asigura prezenta in Europa in sezonul urmator.

22:17 07 Jul
AC MILAN - JUVENTUS

22:10 07 Jul
ARSENAL - LEICESTER

22:06 07 Jul
Primele doua partide ale zilei din Premier League s-au incheiat cu victoriile favoritelor. Chelsea a castigat cu 3-2 pe terenul lui Crystal Palace, iar Watford a invins-o cu 2-1 pe Norwich, echipa aflata pe ultimul loc in clasament.

15:09 07 Jul
In Anglia mai sunt 5 etape pana la finalul acestui sezon. Desi campioana a fost deja decisa, in continuare se da o lupta intensa pentru locurile care asigura prezenta in cupele europene in sezonul viitor.
In etapa a 34-a, unul dintre cele mai interesante meciuri este Arsenal - Leicester, in timp ce Liverpool, Manchester City, Chelsea si Manchester United au parte de adversari mai la indemana.

In Italia, cu 8 runde inainte de sfarsitul sezonului, batalia pentru primele pozitii este in plina desfasurare.
Fara indoiala, derby-ul celei de-a 31-a etape este AC Milan - Juventus, milanezii avand nevoie de puncte pentru a urca pe un loc de cupe europene, in timp ce Ronaldo si ai lui nu isi permit o infrangere pentru a nu ii lasa pe cei de la Lazio sa se apropie in lupta pentru titlu.

In Spania mai sunt 4 etape, iar Barcelona si Real Madrid sunt intr-o cursa nebuna pentru a cuceri titlul de campioana. Ambele echipe au parte de adversari accesibili in etapa cu numarul 35, catalanii urmand a intalni Espanyol, iar madrilenii jucand contra celor de la Alaves.
Partidele in care se vor da adevarate lupte pentru puncte sunt Athletic Bilbao - Sevilla si Real Sociedad - Granada.
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »