Cristina Neagu a aruncat cu o viteza LEGALA doar pe autostrazi! Recordul celei mai bune handbaliste din lume

Crsitina Neague campionatul european Handbal neagu record Handbal Cristina Neagu a aruncat cu o viteza LEGALA doar pe autostrazi! Recordul celei mai bune handbaliste din lume
Data publicarii: Sambata 05 Decembrie 2020, 19:15
Data actualizarii: Sambata 05 Decembrie 2020, 20:54

Romania a castigat cu 28-24 in fata Poloniei si s-a calificat in grupele principale ale Campionatului European.

Pe langa cele 8 goluri reusite, Cristina Neagu a reusit si cea mai rapida aruncare de la Campionatul European de handbal feminin. In prima repriza, Neagu a marcat 4 puncte.

Ultimul gol, cel care a stabilit scorul final al primei reprize, 11-15, a stabilit recordul de viteza la aceasta competitie. Cea mai buna jucatoare de handbal a planetei a aruncat de la 7 metri cu o viteza de 129 km pe ora.