VIDEO EXCLUSIV Adi Vasile, criză de nervi în Rapid - CSM București 30-28

Data publicarii: Miercuri 07 Februarie 2024, 19:42
Data actualizarii: Miercuri 07 Februarie 2024, 20:16
Campioana CSM Bucureşti a suferit miercuri, în deplasare, prima înfrângere a stagiunii, în faţa vicecampioanei Rapid Bucureşti, scor 30-28 (13-16), în meci contând pentru etapa a XVI-a a Ligii Naţionale.
Din articol
  • Meciul a fost transmis în direct de Pro Arena și VOYO.

Partida a fost una spectaculoasă. La început s-a mers cap la cap, Cristina Neagu a fost anihilată, iar la pauză gazdele au intrat la cabine cu un avans de trei lungimi, 16-13.

La 26-22 pentru Rapid, Adi Vasile a cerut time-out și și-a certat jucătoarele cum nu a făcut-o vreodată. Furios, antrenorul campioanei României le-a reproșat elevelor sale că lasă prea multe culoare libere și nu știu să contracareze jocul rapidistelor. "Nu le mai lăsați să arunce!", le-a strigat Adi Vasile. VEZI VIDEO

CSM s-a apropiat pe final de meci însă Diana Ciucă a fost într-o zi mare și, protejată de o defensivă agresivă, a reușit să intervină în situații limită. Ciucă a apărat în actul secund, în timp ce Denisa Dedu Șandru a apărat pentru Rapid în primele 30 de minute.

Principalele marcatoare ale partidei au fost O. Kanor 7 goluri, Kassoma 4, pentru Rapid, respectiv Neagu 6 şi Dindiligan 5, pentru CSM Bucureşti.

În urma rezultatului, campioana CSM Bucureşti rămâne lider, cu 45 de puncte, în timp ce Rapid Bucureşti este pe locul 2, cu 39.

În alt meci, CSM Târgu Jiu a dispus de CSU Ştiinţa Bucureşti cu 27-22.