PSG - Real Madrid 3-0 | Meci dezastruos pentru Real Madrid! Asa ceva nu s-a mai intamplat de 16 ani

Paris Saint-Germain Real Madrid uefa champions league Grupe PSG - Real Madrid 3-0 | Meci dezastruos pentru Real Madrid! Asa ceva nu s-a mai intamplat din sezonul 2003/2004
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2019, 00:05
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2019, 00:11
Paris Saint-Germain s-a impus fara prea mari probleme in fata celor de la Real Madrid in primul meci din Grupa A.

Angel Di Maria s-a razbunat pe fosta sa echipa si a marcat o dubla in prima repriza, ca apoi in minutul 90+1, Meunier sa inchida tabela si sa stabileasca scorul final de 3-0.

Real Madrid a avut doua goluri anulate, unul pentru un hent la Gareth Bale si unul pentru offside la Benzema. Madrilenii au reusit in seara asta contraperformanta de a nu da niciun sut pe spatiul portii. Acest lucru nu s-a mai intamplat din sezonul 2003/2004 de Liga Campionilor.