Stuttgart rateaza eventul: Stuttgart 2-3 Nurnberg

Data publicarii: Duminica 27 Mai 2007, 21:31
Data actualizarii: Duminica 27 Mai 2007, 21:31
NURNBERG A LUAT CUPA GERMANIEI

Finala dramatica. Stuttgart da cu piciorul eventului" titreaza nemtii de la "Bild" dupa finala Cupei castigata in minutul 109 de Nurnberg.

Stuttgart a condus cu 1-0 prin golul lui Cacau, atacantul brazilian n-a mai stat mult pe teren si a fost eliminat in minutul 30. Nurnberg a revenit si a condus cu 2-1, slovacul Mintall si neamtul Engelhardt au produs bucurie intre cei 35 de mii de fani bavarezi.

Stuttgart a luat titlul in ultimele minute ale campionatului, in finala Cupei a revenit miraculos si a trimis meciul in prelungiri dupa golul din penalty reusit de mexicanul Pardo. Minunea s-a produs in minutul 109 - Kristiansen a prins un sut fenomenal, a dat primul gol in ultimii doi ani si a adus Cupa Germaniei la Nurnberg dupa 45 de ani.