Moment FABULOS in Bundesliga! Si-a salvat echipa cu un gol in minutul 90+5 si a devenit cel mai batran marcator din istorie! VIDEO

Autor: Sport.ro
Duminica 17 Februarie 2019, 08:52

Claudio Pizarro a intrat in istorie!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Ajuns la 40 de ani si 136 de zile, Claudio Pizarro a reusit sa inscrie in partida cu Hertha Berlin in minutul 90+5, devenind cel mai varstnic marcator din istoria primei ligi din Germania! Reusita lui Pizarro a salvat un punct pentru cei de la Werder, scorul final fiind 1-1.

Pizarro a marcat pentru a 3-a oara in acest sezon in 17 aparitii. "Sunt foarte fericit, foarte mandru. Am avut o oportunitate la final si am inscris. Este un punct foarte important" a spus Pizarro, cel care a marcat in fiecare din ultimele 21 de editii ale Bundesligii!

Pizarro este pentru a 5-a oara la Werder Bremen, cea care l-a adus in 1999 de la Allianza Lima din Peru. Ulterior, Pizarro a mai trecut pe la Chelsea si Bayern Munchen.