Claudio Pizarro Bundesliga Werder Bremen Germania Moment FABULOS in Bundesliga! Si-a salvat echipa cu un gol in minutul 90+5 si a devenit cel mai batran marcator din istorie! VIDEO
Data publicarii: Duminica 17 Februarie 2019, 08:52
Data actualizarii: Duminica 17 Februarie 2019, 08:55

Claudio Pizarro a intrat in istorie!

Ajuns la 40 de ani si 136 de zile, Claudio Pizarro a reusit sa inscrie in partida cu Hertha Berlin in minutul 90+5, devenind cel mai varstnic marcator din istoria primei ligi din Germania! Reusita lui Pizarro a salvat un punct pentru cei de la Werder, scorul final fiind 1-1.

Pizarro a marcat pentru a 3-a oara in acest sezon in 17 aparitii. "Sunt foarte fericit, foarte mandru. Am avut o oportunitate la final si am inscris. Este un punct foarte important" a spus Pizarro, cel care a marcat in fiecare din ultimele 21 de editii ale Bundesligii!

Pizarro este pentru a 5-a oara la Werder Bremen, cea care l-a adus in 1999 de la Allianza Lima din Peru. Ulterior, Pizarro a mai trecut pe la Chelsea si Bayern Munchen.