VIDEO Continuă coșmarul accidentărilor pentru Haaland! Starul norvegian, scos de pe teren după 60 de minute

Erling Haaland accidentare Erling Haaland Borussia Dortmund Germania
Data publicarii: Sambata 22 Ianuarie 2022, 20:43
Data actualizarii: Sambata 22 Ianuarie 2022, 20:50

Borussia Dortumd s-a impus în meciul cu Hoffenheim, scor 3-2, în etapa a 20-a din Bundesliga.

Victoria care a apropiat-o la trei puncte de liderul Bayern Munchen a fost umbrită de accidentarea lui Erling Haaland, scos de pe teren în minutul 63.

Norvegianul a deschis scorul în minutul șase și a ajuns la 16 reușite în Bundesliga, pe locul trei în clasamentul golgheterilor, după Lewandowski (23 goluri) și Schick (18 goluri).

Haaland nu a reușit să încheie partida, iar la în a doua parte a reprizei secunde a fost schimbat cu Witsel, acuzând probleme la mușchii inghinali.

O serie nesfârșită de accidentări

În acest sezon, Erling Haaland nu a jucat decât în 14 meciuri, din cauza unor accidentări repetate la genunchi.

Erling Haaland (21 ani) a suferit o accidentare la coapsă chiar înaintea meciului cu Borussia Monchengladbach, 0-1, disputat pe 25 septembrie.

"Erling încearcă de mai multe zile să joace. Mi-a spus: 'Mi-aș dori foarte mult să o fac, dar nu pot să mă mișc cum aș vrea. Nu pot nici măcar să merg'.

Așa stau lucrurile în momentul de față și cred că ar fi bine să nu mai existe speculații", declara Reus la momentul respectiv.

La sfârșitul lunii octombrie, norvegianul a suferit o nouă accidentare în meciul cu Ajax, scor 0-4, în grupele Ligii Campionilor și a fost indisponibil timp de câteva săptămâni.