VIDEO Ce-ai făcut, Borussia? Karim Adeyemi a înscris din nou, dar trupa din Dortmund poate fi întrecută de Bayern Munchen!

Borussia Dortmund Bayern Munchen Bundesliga karim adeyemi VFL Bochum Germania
Data publicarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 08:35
Data actualizarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 10:21

Borussia Dortmund încă este lider în Bundesliga după pasul greșit din ultima etapă, însă marea rivală Bayern Munchen urcă pe primul loc în cazul unei victorii duminică.

Borussia Dortmund, lider în Bundesliga, a încheiat la egalitate vineri, 1-1 în deplasare cu VfL Bochum, în primul meci din etapa cu numărul 30.

Anthony Losilla a deschis scorul pentru gazde (minutul 5), însă Karim Adeyemi, internaționalul german de origine română, și-a făcut din nou datoria pentru Borussia Dortmund și a egalat după doar două minute.

Bayern Munchen are un meci ușor acasă, cu ultima clasată

În acest sezon, Karim Adeyemi, care a trecut și peste o accidentare, a ajuns la 7 goluri înscrise în toate competițiile pentru trupa din Dortmund.

Borussia rămâne pe locul 1 în Bundesliga (61 de puncte) cel puțin până duminică, atunci când Bayern Munchen (59 de puncte) o întâlnește acasă pe ultima clasată, Hertha Berlin.