'Ruptură' în vestiarul lui PSG după meciul cu Real Madrid! Unul dintre jucătorii de bază s-a înfuriat

Paris Saint-Germain Gianluigi Donnarumma Keylor Navas Real Madrid Franta
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 11 Martie 2022, 14:19
Data actualizarii: Vineri 11 Martie 2022, 14:22

Paris Saint-Germain a fost eliminată de Real Madrid din optimile UEFA Champions League, după 3-2 la general.

Parizienii au câștigat turul de pe Parc des Princes, datorită golului marcat de Kylian Mbappe, iar în returul de pe Bernabeu au intrat în avantaj la pauză, 1-0, tot după o reușită a atacantului francez. Cu toate astea, o gafă imensă a lui Donnarumma i-a relansat în joc pe madrileni, care au marcat de trei ori, prin Karim Benzema, asigurându-și prezența în sferturi.

Furie în vestiarul lui Paris Saint-Germain după meciul cu Real

Conform cotidianului L'Equipe, citat de getfrenchfootballnews.com, Keylor Navas a fost extrem de furios cu decizia lui Mauricio Pochettino de a nu-l titulariza pentru returul cu Real Madrid. Gianluigi Donnarumma a fost ales în detrimentul său, asta după ce între cei doi a fost o reală competiție în poarta lui PSG. Antrenorul a decis să îi folosească alternant în acest sezon.

Portarul adus gratis de la AC Milan în vară a bifat 13 apariții în acest sezon, în timp ce Navas a fost titular în 21 de meciuri în toate competițiile. Sursa citată informează că Navas a fost de-a dreptul furios când a aflat că nu va juca în meciul cu echipa în tricoul căreia a jucat pentru cinci sezoane și nu s-a sfiit să exprime acest lucru.

În meciul tur, tot Gianluigi Donnarumma a fost alegerea lui Mauricio Pochettino, iar portarul italian a reușit să păstreze poarta intactă.