Doar Marquinhos a 'trecut clasa'. Notele dezastruoase de la PSG după înfrângerea cu Lyon

PSG Ligue 1 Olympique Lyon Franta
Data publicarii: Luni 03 Aprilie 2023, 08:53
Data actualizarii: Luni 03 Aprilie 2023, 09:05

PSG continuă seria rezultatelor slabe din debutul acestui an.

Liderul din Ligue 1 a suferit al doilea eşec consecutiv în campionat, pierzând la limită pe teren propriu în faţa celor de la  Olympique Lyon, scor 0-1, în etapa a 29-a.

Oaspeţii au marcat golul victoriei în minutul 56 al partidei de pe Parc des Princes, prin Bradley Barcola (minutul 56).

În urma acestui eşec, PSG a rămas cu un avans de doar şase puncte faţă de ocupanta locului secund, Lens, învingătoare sâmbătă în deplasare în faţa lui Rennes, scor 1-0.

L'Equipe, necruțătoare cu starurile de la PSG

După evoluția slabă din meciul cu Olympique Lyon, jurnaliștii de la L'Equipe au publicat notele obținute de fotbaliștii antrenați de Christophe Galtier, în urma prestației fiecăruia.

Doar Marquinhos și Renato Sanches au reușit să obțină notă de trecere, adică 5, în timp ce Lionel Messi și Kylian Mbappe nu au fost menajați deloc, primind 3.

"O cifră simbolică pentru ceea ce s-a întâmplat pe teren cu starul argentinian: a pierdut 26 de mingi", precizează sursa citată.

"A creat puține situații, iar după pauză a dispărut", au scris și despre starul francez.