PSG - Olympique Lyon 0-1. Parizienii, două înfrângeri consecutive în Ligue 1

PSG - Olympique Lyon Olympique Lyon PSG Franta
Data publicarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 23:56
Data actualizarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 23:56

PSG a pierdut meciul cu Olympique Lyon, scor 0-1, și a ajuns la două înfrângeri consecutive în acest sezon din Ligue 1.

Parizienii puteau fi conduși pe teren propriu încă din minutul 39. Lyon a primit un penalty, dar Alexandre Lacazette l-a ratat.

PSG a pierdut din nou în Ligue 1!

Lyon a reușit să deschidă scorul prin Barcola, în minutul 56. A fost unica reușită a meciului, care a adus trei puncte importante pentru Lyon în lupta pentru un loc de cupele europene.

PSG a rămas pe primul loc în Ligue 1, cu 66 de puncte, dar a pierdut avansul impresionant pe care-l avea față de următoarele două clasate, Lens și Marseille, care au câte 60 de puncte.

Eliminată din UEFA Champions League de Bayern Munchen, PSG trebuie să se concentreze pe lupta la titlu. A rămas cu șase puncte avans, cu nouă etape înainte de finalul sezonului.

În următoarea etapă, PSG se va duela cu Nice, în deplasare, iar Lyon, care a ajuns la cinci meciuri fără înfrângere în Ligue 1, va avea un alt meci important, cu Rennes.