A ratat intalnirea cu Messi, dar nu pierde super duelul cu Bayern! Neymar s-a recuperat si a revenit in lotul lui PSG

Neymar bayern Champions League PSG Franta
Data publicarii: Duminica 21 Martie 2021, 15:34
Data actualizarii: Duminica 21 Martie 2021, 15:41

Neymar s-a accidentat pe 10 februarie, in meciul cu Caen, din Cupa Frantei.

In urma problemei medicale suferite, brazilianul in varsta de 29 de ani a lipsit de la 5 partide din campionat si a ratat si dubla cu Barcelona din optimile Champions League.

Oficialii lui PSG au anuntat astazi ca fotbalistul s-a refacut si a putut fi inclus in lotul pentru partida cu Olympique Lyon, care este programata in aceasta seara, de la ora 22:00.

Neymar va putea juca, astfel, in meciul cu Bayern, din sferturile de finala ale Ligii Campionilor, programat pe 7 aprilie. Pana la acea reeditare a finalei din sezonul precedent, brazilianul isi va putea recupera forma buna prinzand minute in duelurile din campionat, cu Lyon si Lille.

In actuala stagiune, Neymar a adunat 18 aparitii in tricoul campioanei Frantei, reusind 13 goluri si 6 assist-uri.

Inaintea partidei dintre PSG si Olympique Lyon, cele doua echipe se afla la egalitate in clasamentul din Ligue 1, cu 60 de puncte, fiind pe locurile 2 si 3. Lider este Lille, care are 63 de puncte.