„Nu e posibil așa ceva, e inadmisibil!” Faza de la Iași - Rapid care l-a exasperat pe Răducioiu

Florin Raducioiu Poli Iasi Rapid Fotbal intern Florin Răducioiu
Data publicarii: Sambata 24 Februarie 2024, 22:58
Data actualizarii: Sambata 24 Februarie 2024, 23:00

Rapid a condus cu 0-1 pe terenul lui Poli Iași, însă a pierdut confruntarea din Moldova, scor 3-1, după ce Leo Grozavu a schimbat sistemul în repriza secundă.

Rapid a deschis scorul în minutul 52 prin Ermal Krasniqi, însă moldovenii au restabilit egalitatea trei minute mai târziu, prin Adel Bettaieb, după o gafă de proporții a lui Săpunaru. Alin Roman și Shayon Harrison au marcat în minutele 88 și 90+4, aducându-le victoria moldovenilor.

Deși gafa lui Săpunaru i-a readus pe moldoveni în joc, Florin Răducioiu a „explodat” în momentul în care a văzut golul trei primit de giuleșteni.

Răducioiu: „Nu pot să cred așa ceva”

„Cei de la Rapid au fost statici la golul 3. Erau 5 oameni acolo, nu erau chiar puțini. Nu e posibil așa ceva, e inadmisibil. Mai ales că au făcut asta în careu. Nu pot să cred așa ceva. Nu ai cum să nu ai agresivitate acolo”, a reacționat Răducioiu, la Primasport.

Rapid venea după cinci victorii obţinute în acest an şi două egaluri la finalul anului trecut. Poli Iaşi obţinuse un singur punct în ultimele trei etape.

În urma rezultatului de sâmbătă seară, Rapid a picat pe trei, cu 48 de puncte (la egalitate cu CFR Cluj), în timp ce Poli Iași se află pe 13, cu 30 de puncte.