FOTO ȘI VIDEO Umilință. Ce au făcut fanii lui FC Argeș în minutul 65 al meciului cu Dinamo

FC Arges Dinamo fani fc arges Fotbal intern
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 29 Mai 2023, 21:29
Data actualizarii: Luni 29 Mai 2023, 21:53

Dinamo - FC Argeș, turul barajului de promovare/menținere în Liga 1, s-a jucat luni seara, în fața a peste 25.000 de spectatori.

Meciul de pe Arena Națională a consemnat spectacol și pe teren, și în tribune.

Ghezali a marcat golul de 6-1 pentru Dinamo, pe Arena Națională, în fața a 25.000 de spectatori, iar fanii lui FC Argeș s-au enervat la culme. Au realizat că umilința e totală iar elevii lui Bogdan Vintilă nu pot opri iureșul gazdelor.

În consecință, cei 2.000 de fani argeșeni au decis în minutul 65 să părăsească Arena Națională, și ca semn de protest înspre jucătorii cu o evoluție jenantă în confruntarea la care au asistat mai mulți foști mari fotbaliști ai trupei din Ștefan cel Mare.

Pe teren, la pauză, Dinamo a intrat la cabine cu un avans consistent, 4-0, dar recitalul a continuat și în actul secund.

Returul are loc sâmbătă, de la 21:00, la Pitești.