FOTO ȘI VIDEO Ce nu s-a văzut la TV! Torres, amenințări dure la adresa lui Vinicius în timpul finalei Supercupei Spaniei: „Îl fac bucăți”

Ferran Torrens Barcelona Real Madrid Fotbal intern Ferran Torrens | Getty Images
Data publicarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 23:43
Data actualizarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 23:48

În finala Supercupei Spaniei desfășurată în Riad, Real Madrid a obținut o victorie categorică împotriva Barcelonei, cu scorul de 4-1.

În ciuda victoriei lejere obținute de madrileni, meciul a fost marcat de momente tensionate, în special spre final, când Vinicius și Ferran Torres au devenit protagoniștii unui episod controversat.

Cameramanii de la El Día Después de Movistar Plus au surprins tot ceea ce s-a întâmplat pe teren, inclusiv schimbul de replici dure dintre Vinicius și Ferran Torres.

Gesturile brazileanului nu au fost pe placul jucătorilor de la Barcelona, iar Sergi Roberto l-a sfătuit pe Vinicius să tacă și să se concentreze la joc.

Torres, amenințări la adresa lui Vinicius

Însă, momentul cel mai tensionat a venit odată cu reacția aprinsă a lui Ferran Torres: „Gata cu prostiile lui Vinicius. Îi dau o palmă într-o zi, îți jur, dacă îmi zice ceva, îl fac bucăți”, ar fi spus acesta, potrivit Marca.

Marca

Carlo Ancelotti, antrenorul lui Real Madrid, a fost surprins cerându-le lui Bellingham și Vinicius să evite driblingurile inutile în momentul în care echipa lor conducea la o diferență confortabilă pe tabelă. „Niciun dribling inutil, continuăm”, le-a strigat Ancelotti jucătorilor săi.

Marca

La finalul partidei, antrenorul italian a recunoscut că nu i-au plăcut deloc aceste momente.

Real Madrid - FC Barcelona 4-1

Vinicius a deschis scorul în minutul șapte, din pasa lui Jude Bellingham, ca trei minute mai târziu să facă 2-0, în urma assist-ului provenit de la Rodrygo.

Robert Lewandowski a micșorat diferența în minutul 33, însă Vinicius Junior a realizat hat-trick-ul în minutul 39 și a stabilit scorul primei reprize: 3-1.

În partea secundă, Rodrygo și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj, iar Real Madrid a spulberat-o pe FC Barcelona în finala Supercupei Spaniei.