Mesaj dur al lui Robert Lewandowski după ce Barcelona a fost umilită de Real în Supercupă

Robert Lewandowski Barcelona Real Madrid Spania
Data publicarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 14:24
Data actualizarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 14:26

Barcelona a pierdut finala Supercupei Spaniei în fața rivalei Real Madrid, scor 1-4.

Catalanii nu au avut replică în fața jucătorilor lui Carlo Ancelotti. Real a intrat cu avantaj 3-1 la pauză, după hat-trick-ul lui Vinicius Junior și a mai marcat o dată, prin Rodrygo, în repriza secundă. Singurul gol al Barcelonei a fost marcat de Robert Lewandowski.

Mesajul lui Robert Lewandowski după înfrângerea din Supercupă

Atacantul polonez obișnuiește să „reacționeze” pe rețelele sociale după fiecare meci jucat, indiferent de rezultat și nu a făcut excepție nici duminică seară, după înfrângerea usturătoare. Robert Lewandowski a recunoscut că meciul și rezultatul sunt inacceptabile și le-a transmis un mesaj fanilor.

„Nu a fost un rezultat acceptabil în această seară. Sincere scuze către toți fanii Barcelonei”, a scris Robert Lewandowski pe Instagram.