"Singurul care a mișcat ceva!" Jucătorul remarcat de Ilie Dumitrescu la meciul FCSB - Rapid

Ilie Dumitrescu alexandru baluta FCSB Rapid Fotbal intern Ilie Dumitrescu / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Sambata 20 Aprilie 2024, 22:44
Data actualizarii: Sambata 20 Aprilie 2024, 22:47

FCSB şi Rapid au încheiat la egalitate, 2-2 (1-2), sâmbătă seara, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a cincea a paly-off-ului Superligii.

Ilie Dumitrescu a susținut la finalul meciului că rezultatul este unul echitabil și l-a lăudat pe Băluță pentru evoluția pe care a avut-o.

"Au fost momente foarte bine de joc. Prima repriză a fost a FCSB-ului, cu Coman acolo în față, apoi a fost Olaru care a marcat primul gol. Apoi au fost 15 minute în care Rapid a controlat jocul și a marcat două goluri și chiar să putea să profite și mai mult în acele momente și să facă 3-1.

După aia, FCSB a mutat foarte bine la pauză, cu Băluță, o mutare foarte bună. Un jucător foarte bun, un punct de sprijin, o mobilitate mai bună între linii. A adus un plus pe faza pe atac. Singurul care a reușit să facă ceva acolo în față.

Până la urmă a fost un rezultat echitabil și un rezultat care îi păstrează FCSB-ului acest avantaj mare pe care îl are în fața ocupantei locului doi", a spus Ilie Dumitrescu la Digisport.

FCSB - Rapid, scor 2-2

Duelul de pe Arena Națională a semnat debutul lui Bogdan Lobonţ ca antrenor principal la Rapid, care a obţinut primul său punct din play-off.

În meciurile directe, Rapid s-a impus cu 2-1 (deplasare) şi 4-0 (acasă) în sezonul regulat, urmând să încheie play-off-ul pe teren propriu cu FCSB.

FCSB venea după patru victorii consecutive în play-off. Rapid a obținut sâmbătă seară primul punct din play-off.