Băluță, OUT! Scos de pe teren cu Farul, aripa dreaptă nu prinde echipa de start cu Universitatea Craiova

alexandru baluta FCSB Universitatea Craiova Fotbal intern Alexandru Băluță / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Vineri 05 Aprilie 2024, 18:05
Data actualizarii: Vineri 05 Aprilie 2024, 18:06

Alexandru Băluță (30 de ani), incert pentru meciul cu Universitatea Craiova, programat duminică, de la ora 20:30, pe Arena Națională.

Scos de pe teren în minutul 77 al meciului cu Farul Constanța din etapa a doua a play-off-ului după ce jocul său nu l-a mulțumit pe patronul Gigi Becali, Băluță ar putea lipsi din formula de start în duelul cu Universitatea Craiova.

Meciul cu Farul a fost al doilea la rând pe care Băluță nu l-a încheiat pe teren, după ce în partida cu Sepsi, scor 2-1, aripa dreaptă a ieșit de pe gazon în minutul 57.

O accidentare de ultim moment, potrivit Fanatik, îl face incert pe Băluță înaintea confruntării cu principala rivală la titlu: Universitatea Craiova.

Lăudat constant de patron după sosirea la FCSB, Alexandru Băluță pare că nu se mai bucură de aceeași susținere din partea lui Gigi Becali.

Ce spunea Gigi Becali despre Băluță după victoria cu Sepsi

"Dacă nu i-a mai plăcut antrenorului de el... Uitați-vă la tabelă!

Schimbarea a fost foarte bună dacă am luat trei puncte. Dacă a ieșit și sunt trei puncte pentru noi, înseamnă că a fost bine pentru noi.

Cei care au intrat au adus ceva bun, dacă nu au mai trecut adversarii de centrul terenului", a spus Gigi Becali despre Băluță.