Bulgarii, nemiloși cu Georgi Milanov după ce a debutat în tricoul lui Dinamo: „Nu a avut un impact pozitiv”

georgi milanov Dinamo Rapid Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 28 Ianuarie 2024, 09:08
Data actualizarii: Duminica 28 Ianuarie 2024, 09:14

Dinamo a pierdut cu Rapid, scor 1-2, la capătul unui meci disputat pe Arena Națională, pe care l-a controlat aproape în totalitate.

Confruntarea cu Rapid a consemnat și debutul bulgarului Georgi Milanov în tricoul lui Dinamo, însă acesta n-a reușit să aducă plusul scontat, așa cum punctează și presa din Bulgaria.

„Bulgarul Georgi Milanov a jucat primele minute pentru noua sa echipă Dinamo (București) în înfrângerea împotriva rivalilor din oraș, Rapid (București), scor 1-2.

Georgi Milanov a intrat pe teren în repriza secundă. A intrat în minutul 78 când l-a înlocuit pe atacantul Denis Politic.

Din păcate, participarea bulgarului nu a contribuit pozitiv la performanța echipei sale, care a cedat în ultimele secunde ale timpului regulamentar și i-a permis un lui Borisav Burmaz să marcheze”, au scris bulgarii.

Milanov a semnat cu Dinamo în această iarnă

Georgi Milanov a ajuns la Dinamo pe 19 ianuarie din poziția de jucător liber de contract, după ce s-a despărțit la începutul acestui an de Al-Dhafra FC.

8 trofee are Milanov în palmares, 47 de selecţii pentru prima reprezentativă a Bulgariei şi peste 60 de meciuri în competiţiile europene.

Ales fotbalistul bulgar al anului 2012, Gheorghi Milanov a câştigat în carieră 8 trofee: două titluri de campion în Bulgaria (2010, 2011), cu Litex Loveci, Cupa Bulgariei (2022), cu Levski Sofia, Supercupa Bulgariei (2011), cu Litex, două titluri de campion în Rusia (2014, 2016), cu ŢSKA Moscova, Supercupa Rusiei (2015) cu ŢSKA Moscova şi Cupa Ungariei (2019), cu Fehervar.