Momente de GROAZA la barajul jucat azi in Romania! Si-a taiat venele si a ajuns la spital! Ce s-a intamplat in ultimele minute ale partidei

Liga a 2-a baraj de promovare csm slatina Progresul Spartac Fotbal intern Momente de GROAZA la baraj! Si-a taiat venele si a ajuns la spital! Ce s-a intamplat in ultimele minute ale partidei este demn de un film HORROR!
Data publicarii: Miercuri 05 August 2020, 22:09
Data actualizarii: Miercuri 05 August 2020, 22:19

Unul dintre fotbalistii de la Progresul Spartac a ajuns la spital dupa meciul tur al barajului de promovare in Liga a 2-a.

Este vorba despre portarul Iulian Raduta, care si-a taiat venele! El s-a suparat ca echipa lui a pierdut cu 1-0 in fata lui CSM Slatina si a spart cateva geamuri cu pumnul de suparare.

Echipa medicala de la stadion a reusit sa-i opreasca sangerarea, dar apoi fotbalistul a fost dus la spital, fiind intr-o stare destul de grava.

"Raduta este la spital in momentul de fata si este destul de rau. Si-a taiat venele, a spart un geam... E frustrant cand pierzi un meci in minutul 90+3, la ultima faza a meciului, dupa un penalty care n-a fost.

Exista inregistrarea pe Facebook, puteti sa va uitati. Noi poate suntem subiectivi, dar nu e penalty nici din avion, nici de pe luna, nici cu drona si nici din cimitir, de nicaieri...

Dar ma asteptam sa fie asa cand noi, o echipa mica privata, jucam intr-un baraj de promovare cu o echipa sustinuta de primarie, cum e Slatina. Asta-i viata! Mai avem un meci...", a declarat patronul echipei Progresul Spartac, Andrei Erimia, pentru GSP.

In comentariul partidei de pe site-ul oficial al echipei invinse, oficialii Progresului au notat ca cei de la Slatina au cautat sa provoace greseala adversarilor.

"Meciul a inceput cu echipa oaspete in pressing, incercand sa provoace greseala progresistilor. Bleu-albastri au preluat treptat initiativa, ratand o buna ocazie in min. 44 prin Acasandrei. Finalul aduce penalty-ul transformat de V. Gheorghe, iar returul anunta o misiune extrem de grea pentru progresisti.

Totul a culminat cu penalty-ul inexistent din prelungiri, cand atacantul oaspete a calcat efectiv pe balon in careu, fiind talonat de Stanciu si de Acasandrei. La final de meci, centralul din comuna Cernica, Ionut Coza, a dorit sa ii opreasca lui Ciprian Stanciu carnetul de legitimare, pentru reprosurile aduse dupa fluierul final", scrie pe site-ul echipei.