Mansour Gueye csm satu mare Liga 3 Poli Timisoara Tiberiu Csik Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 09:53
Data actualizarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 11:27

Senegalezul ajuns acum aproape două decenii în România este în formă și la noua echipă.

Atacantul senegalez Gueye Mansour, care a ajuns în 2004 în România și a impresionat mai ales la Poli Timişoara, este în formă și la 37 de ani la CSM Satu Mare, echipă din Liga 3 la care s-a transferat la începutul acestui sezon.

În ultima etapă din play-off-ul Seriei 10, Mansour a înscris cele două goluri ale echipei sale în eșecul 2-3 cu Gloria Bistrița, reușite venite în doar patru minute.

Nu a mai fost vorba acum de vreo ”foarfecă”, așa cum obișnuia și încă obișnuiește să înscrie senegalezul cu cetățenie română, ci de un ”șut frumos din afara careului și o lovitură de cap din centrul careului”, conform Sportul Sătmărean.

La CSM Satu Mare, Mansour Gueye este antrenat de fostul jucător al Stelei, Tiberiu Csik.

În clasamentul play-off-ului din Seria 10, podiumul este ocupat de FC Bihor Oradea (49 p), Gloria Bistrița(46 p) și CSM Satu Mare (39 p).